Úvod, varování, doporučení

ÚVOD

Neměla jsem v plánu psát nějaký úvod, ale ráno mi naskočila myšlenka, že bych měla pár slov napsat hlavně pro čtenáře, kteří ode mně nikdy nic nečetli a nic o mě nevědí, aby z mého psaného projevu nebyli v rozpacích.

Léčbou nádorového onemocnění procházím už nějaký ten měsíc a je toho hodně o co se chci s vámi podělit. 

 1. Jak a kdy se na to přišlo. Jak se vnímala a následně zpracovala vyřknutý ortel.
 2. Proč jsem se rozhodla jít do léčby klasickou medicínou (ale jedu si i to svoje čáry máry fuk a využívám i alternativní způsoby)
 3. Co se odehrává v mém těle a v mysli při a po aplikaci chemoterapie  (zatím jsem na chemoterapii, ale čeká mě operace a ozařování…a možná ještě další procedůry)
 4. Co mi tato mrška vzala a ještě asi vezme. Co mi už dala a věřím, že ještě dalšího dá.
 5. Určitě budu zviditelňovat lidi, preparáty atd. jenž mi v minulosti nebo i současnosti pomáhají. Stále jsem zastánce toho, že dobré věci se mají šířit.
 6. Své články budu doplňovat i fotkami. Možná dostanu odvahu a na konci nebo možná už v průběhu mého příběhu přidám i fotky, jak jsem vypadala před operací, po operaci a jestli se bude konat rekonstrukce tak i po ní….ale jisté to není. Každopádně tyto fotky už vznikají a já jsem vděčná, že souhru náhod (na které nevěřím), které mi přihrály do cesty Kateřinku,  která dokumentuje průběh mé životní etapy. Škoda jen, že jsme se nenašli o chvíli dřív, kdy jsem ještě měla vlasy. Ale i to jak jsem je shazovala mám zadokumentované, ale ne pod objektivem Katky.  A je tady první zviditelnění: zde je odkaz na FB stránky Katky ….stačí když kliknete na fotku a můžete se kochat. Z její objektivu je i úvodní fotka dveří, která má název DVEŘE DO DALŠÍCH LET JSOU OTEVŘENY DOKOŘÁN …dnes mě zaujala a cítila jsem, že si ji přidám do svého prvního článku. Po přečtení názvu, který mu Katka dala jsem pocítila silný pocit souznění.

 

VAROVÁNÍ

Co očekávat z mého psacího projevu?

 1. Píšu mojí rodnou řečí…tokové skoro „SLOVÁCKO SA NESÚDÍ“, občas použiju s láskou a něhou vulgarismus. Neočekávejte, že budu psát spisovnou češtinou a používat cizí slova a nebo odborné názvy. Hezky, česky (slovácky) a polopaticky.
 2. Jsem hodně upřímná a otevřená a to se bude odrážet i v mém psaném projevu. Bez přetvářky a hezky narovinu. Vím, že asi překvapím (někoho mile, jiného nemile) i mnohé z vás kteří mě znáte, jak se ke své diagnóze stavím. Sama sebe jsem překvapila jak jsem to pojala.
 3. Hned na začátku se přiznávám, že nejsem vzorný pacient a že styl svého života jsem své nemoci moc nepřizpůsobila. Vlastně když to tak vezmu, tak už v roli dítěte, pak puberťáka a následně zaměstnance jsem byla tak trošku rebelka….dokonce si troufám tvrdit, že jsem i tak trošku duchovní rebel. Zkrátka odsud posud… dělám to snad celý život tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá, takže je ze mě rebelpacoš.
 4.  Mám ráda černý humor a o to víc se moje hlášky teď umí projevit tímto směrem a obávám se, že se mu nedokážu vyhnout ani ve svém psaním.

 

DOPORUČENÍ

Rakovina je všude kolem nás a asi neznám jedince, který by neznal někoho, kdo tuto nemoc má, nebo měl.

 1. Pokud budete chtít někomu moje články doporučit nebo přeposlat, tak bych vás ráda požádala, abyste poslali v první řadě tento ÚVOD a nebo radši celou rubriku MŮJ ŽIVOT S RAKOVINOU. Tady bude vše hezky popořádku navazovat na sebe.
 2. Články budou provázet aktivní odkazy, které jsou fialově zbarvené a po jejich rozkliknutí se dostanete na zmiňovaný článek nebo odkaz.
 3. Vybírejte si z toho co budu psát jen to, co s vámi rezonuje. Není mým záměrem psát a diktovat, že toto je vhodné i pro vás a takto to máte taky dělat. Ba naopak. Co pomáhá mě, nemusí pomáhat vám nebo jinému.
 4. Prosím neodsuzujte ani mě nijak neposuzujte a ani ze mě nedělejte hrdinku…. nejste v mé kůži. To, že si budete při čtení myslet, že něco dělám špatně…věřte, že to co dělám je pro mě v danou chvíli to nejlepší co pro sebe můžu dělat. Nechte své myšlenky při čtení volně plynout. Nedávejte jim důležitost…jen vnímejte co to s vámi dělá.
 5. Uvědomte si, že slovo KDYBY…např. Já kdybych…je jen ve vaší hlavě. Až se ocitnete v dané situaci, tak možná zareagujete přesně opačně než jste si doposud mysleli. Stejně jako já.
 6. Taky je potřeba si uvědomit, že každý z nás má práh bolesti, citlivosti, vědění, pochopení a víry někde jinde. Je velmi pravděpodobné, že jak budu popisovat já moje vnímání, bude jiný (á) vnímat a prožívat úplně jinak (možná už znáte jiné příběhy lidí s rakovinou a možná se vše odehrávalo úplně jinak než u mě).

Mějte se a smějte se

s láskou vaše Zrzka 

23.9.2021

 

Zdroj obrázků: Kateřina Nedvídková

 

Než se začtete do mého příběhu doporučuji nejdříve si přečíst úvodní slovo, abyste tak trošku věděli o čem a jak budu psát.

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama