TAOISMUS-SPRÁVNÉ DÝCHÁNÍ

Co dělat pro to, abychom byli zdraví aktivní a vitální v každém věku a zajistili si aktivní dlouhověkost? Vyhýbat se stresu, mít trvalý aktivní přístup k životu, přiměřeně, podle svého věku se věnovat sportu a každodennímu pohybu, dodržovat životosprávu.

 

Správné dýchání

Řízené dýchání

 

Velmi nám pomáhá pravidelný pohyb, protože jím zvyšujeme příjem kyslíku pro tvorbu životní energie. Ale pozor, když hodně zatěžujeme tělo, tělesnými cviky a chceme si dokazovat, že to ještě zvládneme. Do organismu se dostává více kyslíku a tak se tvoří mnoho volných radikálů, které jsou příčinou dosud neobjasněného přetrvávání svalové bolesti, která je prvním upozorněním a příznakem nemoci. Nadměrnou tvorbu volných radikálů v důsledku oxidativního stresu vyvolaného tělesným cvičením, považuje za přímou příčinu nemoci.

Jednou s cest, je naučit se dýchat tak, aby nám vědomé dýchání pomáhalo stabilizovat naši vitalitu a aktivitu. Správné okysličení naší krve rozhoduje o našem trvalém zdraví a duševní pohodě. Nabízí se nám hodně způsobů dýchání a kyslíkové terapie, které nám přinášejí částečnou pomoc a řešení dílčích problémů. Největší přínos pro nás je se naučit řídit své dýcháni sami, tak abychom nikoho nepotřebovali a nebyli na ničem a nikom závislí.

Jednou s možných nových cest je řízené dýchání. Plný nádech a dlouhý výdech formou cviků Tao a Tibetské rity. Tyto cviky jsou nenáročné a zvyšují úroveň naší mimovolné schopnosti se uzdravit. Posilují žlázy a vnitřní orgány. Stimulují organismus, vyrovnávají hladinu energie a zlepšují funkci samotných vnitřních orgánů. Stabilizují zdraví a posilují naše sebevědomí.

 

Řízené dýchání a vnitřní cviky Tao

V praxi je prokázáno, že vnitřní cviky a uvedené rity, jsou opakem fyzických tělesných cviků a různých sportů, které nám dávají okamžitou tělesnou krásu, ale často nám zatěžují chod vnitřních orgánů a narušují jejich jemnou činnost. Teprve využíváním obou těchto systémů, lze dosáhnout dokonalé harmonie.Vnitřní cviky nám pomáhají udržovat pružnost a vláčnost celého nervového systému. Odstraňují stres a napětí a přispívají k dosažení dlouhověkosti. Všechny závažné zdravotní problémy mají svou příčinu v nervových problémech, jsou-li nervové impulsy pomalé, jsou pomalejší i fyzické a mentální reakce a tím dochází k projevu zrychlení stárnutí těla i duše.

Před tím než začneme s vnitřními cviky Tao je dobré začít různá dechová cvičení k tomu se hodí nejvíc letní měsíce dovolené, kdy máme více času na svou osobnost a můžeme se více věnovat svému tělu a zdravotnímu stavu.Dýchání a jeho příznivé účinky jsou uvedeny jako hlavní ve východní medicíně nejen na nemoci ,ale právě na uvolnění proti depresi ,úzkosti a dalším vnitřním nervovým problémům.V souvislosti s přirozenou imunitou je kladen důraz na vyvážené ionizace krve a závislost na dýchání.Vyrovnává hladinu kyselin a zásad, které se každým nadechnutím vyrovnávají.

 

Prohloubené dýchání:

 1. zvyšuje sekreci životně důležitých hormonů a celého endokrinního systému
 2. výrazně zvyšuje trávení, látkovou výměnu a vyměšování-pomocí práce bránice
 3. umožňuje hluboký spánek
 4. dochází k lepšímu prokrvení mozku, posiluje vědomí,vyjasňuje mysl a zdokonaluje paměť i všechny duševní schopnosti
 5. dochází ke zklidnění emocí a napomáhá k klidu a pohodě

 

 

 

Aktivace čaker

Jeden ze způsobů jak se naučit nenásilně vědomému.řízenému a kontrolovanému dýchání je začít prodýchávat čakry a zpívat mantry.

Při práci s vesmírnou energií aktivizujeme čakry, které mají hlavní postavení při harmonizaci a spojení těla a duše. Čakry jsou velmi úzce propojeny s jednotlivými vibračními poli.Pro navázání spojení našeho podvědomí s čakrami je možno pravidelně je prodýchávat a mimosmyslově vnímat, abychom podvědomě vnímali jejich umístění a činnost.Čakry se prodýchávají pravidelně ve volných chvílích, to nejen pomáhá podvědomému vnímání ale prodýchávání čaker nás uklidňuje a je vstupní branou pro meditaci.

 

Jak prodýchávat čakry

Jednotlivé čakry od 1 až 7. (vždy třikrát hluboký nádech a dlouhý výdech). Židovská svíčka: 1. a 7. čakru, 2. a 6. čakru, 3. a 5. čakru a nakonec 4. čakru.

 

Vliv řízeného dýchání:

 1. první čakra (červená), nachází se pod kostrčí. Ovlivňuje: kosti,kostru a klouby. Ovládá :“OSOBNOST“
 2. druhá čakra (oranžová), je 5 cm pod pupkem. Ovlivňuje: pohlavní orgány,nadledvinky ledviny, žaludek a střeva. Ovládá: ČICH A VŮNĚ
 3. třetí čakra (žlutá), je 2 cm nad pupkem. Ovlivňuje: slinivku, žlučníka játra. Ovládá :EMOCE A VŮLI
 4. čtvrtá čakra (zelená), v místě brzlíku, srdce a plíce. Ovlivňuje: oběh krve a tlak. Ovládá: LÁSKU K ŽIVOTU
 5. pátá čakra (světle modrá), v místě ohryzku. Ovlivňuje: štítnou žlázu, hlasivky dutiny v hlavě tj. uši, oči, nos a ústa i pohyby rukou . Ovládá: „KOMUNIKACI, POHYB HORNÍ POLOVINY TĚLA
 6. šestá čakra (modrá), na čele tzv. třetí oko, šišinky (mozkové). Ovlivňuje: jasnovidectví instinkt a intuici. Ovládá: „INSTINKT a INTUICI“
 7. sedmá čakra (bílá), na temeni hlavy. Ovlivňuje: napojení na vesmírnou energii. Ovládá : ZAVRŠENÍ DUCHOVNA“

 

Zpívání manter

Zázračná moc ZPÍVÁNÍ MANTER POMOCÍ DLOUHÉHO VÝDECHU, dává nám schopnost rozšíření materializování vesmírné energie k dosažení většího osobního a společenského úspěchu.

Zhluboka se nadechneme a při dlouhém výdechu zpíváme mantry. Jde o vibrační vesmírné energie v jednotlivých vnitřních orgánech což je posiluje uzdravuje a stabilizuje a zároveň vibrováním pročisťuje uvedené čakry.

 1. O a M – vibruje celou hlavu (čakry 5, 6 a 7)
 2. MA a NY – vibrují v ramenech a v prsou (čakry 5 a 4)
 3. PE a GY – vibrují v břiše a v žaludku (čakry 4, 3 a 2)
 4. HU a M – vibrace celého těla (všechny čakry)

 

Centrum Tao: kurzy vibrační meditace

Vibrační meditace rozvíjí schopnost řízení mentální energie, transformace, materializování vesmírné energie k dosažení osobních, společenských, pracovních i finančních jistot. Získáváme větší sebevědomí, sebedůvěru, jistotu a napomáhá nám k vyrovnání se s minulostí i trvalému zdraví.

Cviky Tao Cviky Tao Cviky Tao

Angel Buna

http://www.cassiophea.50megs.com/
http://www.25050.50megs.com/

 

Zdroj: http://zivotni-energie.cz

 

Hranice lidského věku se reálně neustále prodlužuje. Je stále větší počet lidí, kteří se dožívají vysokého věku. Na druhé straně je stále více zdravotních problémů: mozkové, srdeční pří hody, dýchací obtíže, zhoubné nádory apod.

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama