Symbolika nohou a pánve

 

… jak pevně člověk stojí ve svém životě na vlastních nohou,

… jak moc vědomě a pozorně našlapuje na pevnou zem, když pro sebe a své milované zrovna hledá dobrou hroudu, kde by mohli zapustit kořeny,

… jak a jaké si vymezuje území pro svůj momentální život, zda mu to stačí, zda není pro něj díky umělé skromnosti a přistřiženým křídlům či nedostatečné fantazii příliš malé a rychle vysátelné, nebo zda pro něj není díky hamty hamty co-kdyby-stické povaze příliš velké, neuhlídatelné, neobdělatelné a nevyužitelné,

… jak a zda ze svého území čerpá vhodnou úrodu ve vhodný čas a ve vhodném množství pro svůj střídmý, zdravý, hroudo-sebe-vědomý a ohleduplný každodenní život,

… jak a zda dává svému území občas odpočinout, aby mohlo načerpat novou sílu, vláhu, čerstvost a motivaci chtít dále upřímně sloužit,

… jak a zda mu vzdává hold a úctu, zda mu s pokorou děkuje a oslavuje jej, zda mu vrací stejným dílem to, co z něj načerpal, zda se o něj stará tak, jak území potřebuje,

… jak a zda přemýšlí nad tím, jak kvalitní a zúrodněné či zdevastované území po sobě zanechává, když se jednoho dne rozhodne přesunout se jinam, jinde hledat nové území.

 

 

Nohy a pánev jsou symbolem cykličnosti a věčného řádu přírody v nás všech. Jsou zárukou nekonečné obnovy i ukončení, vzkříšení i pádu, života i smrti. Jsou dokonalým nástrojem našeho postupného návratu zpět k přírodě, avšak ne již neuvědomělému a rádoby samozřejmému či automatickému, ale plně vědomému až uvědomělému.

Nohy a pánev jsou zárukou toho, že jednoho dne najdeme každý cestu zpět od umělých a naučených civilizačních složitostí k přirozené přírodní Jednoduchosti a zasvěcenému (Bohem políbenému) spojení s naší Matkou Gaiou.

Levá noha ze Země nasává novou energii, čerstvost, inspiraci a sílu, doručuje ji do pánve.

Pánev ji pak zpracovává, zúročuje a připravuje jako v dobré kuchyni coby potravu pro vyživení celého zbytku těla.

Pravá noha zodpovídá za navrácení všeho námi využitého, poznaného, prožitého, spotřebovaného, pochopeného a uzavřeného zpět Zemi k jejímu vlastnímu poučení, k přetavení a k přípravě na dalším využití pro ty, kdo po nás jednou či už zanedlouho vstoupí na toto „naše“ území.

Pravá noha je nesmírně důležitá! Co Zemi odevzdáme, z toho se Země od nás učí a poučuje. Pak se snaží o to lépe připravit území pro další uživatele. Naučme se nést zodpovědnost za to, co Zemi a druhým odevzdávame, předáváme!

Věřím, že jste už z tohoto krátkého textu pochopili, že pokud máme tento dokonalý přírodní cyklus našeho neustálého propojení se Zemí narušen, a to naší vlastní hloupostí, nevědomostí, lenivostí, výmluvami na druhé, nezájmem, opakováním chyb po dřívějších správcích „našeho“ území, je více než průkazné, že vzniknou menší či větší až fatální potíže s našima nohama a pánví !!!

Zkušené oko alternativního diagnostika dokáže vystopovat, kde a v čem je tento vás cyklus narušen a proč vašima nohama a pánví neproudí doslova potoky jiskřivě živoucí Gaiské energie a zbytek Vašeho těla tím nesmírně strádá podvýživou.

Jsme zodpovědni za to tento odvěký přírodní cyklus a propojení se Zemí pochopit, používat k zušlechťování života a ducha, respektovat jej a vlastním příkladem jemu učit druhé, zvláště pak naše děti!

Více k tomuto mimořádně zajímavému a poutavému tématu se můžete dozvědět na mých přednáškách věnované symbolice těla, psychosomatice a etikoterapii.

Těším se na vás. Váš Marek.

 

Autor: Marek Ščotka, Ostrava | www.masernanadlani.cz 

Marka najdete i na facebooku https://www.facebook.com/etikoterapieasymbolikatela?fref=photo

Lidské nohy a pánev jsou dokonalou ukázkou toho,

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama