REHABILITAČNÍ LÉKAŘI + ZPRÁVA OD MUDr. HNÍZDILA

MUDr. Jan Hnízdil

MUDr. Jan Hnízdil

 

MUDr. Jan Hnízdil, specialista v oboru komplexního rehabilitačního lékařství a psychosomatiky, ordinuje v CKP každé pondělí, středu a čtvrtek od 8:00 do 16:00. Vstupní vyšetření trvá nejvýše jednu hodinu a kontrola nejvýše půl hodiny. Podrobné informace k objednání nalezenete zde.

 

Opakovaná vyšetření do určitého limitu proplácí zdravotními pojišťovny. K MUDr. Hnízdilovi je možné se objednat i jako samoplátce. Vstupní komplexní vyšetření stojí 600 Kč a kontrolní 300 Kč. Placené vyšetření může být užitečné např. pro sportovce, pro pacienty, kteří komplexní vyšetření hrazená pojišťovnou již dříve absolvovali, nebo jako konzultace pro pacienta, u kterého jiná léčba dlouhodobě nezabírá.

 

Zpráva MUDr. Jana Hnízdila pro pacienty

Vážení pacienti, kapacita mojí ordinace je v této chvíli beznadějně vyčerpaná. Další nápor pacientů není v mých silách zvládnout. Naléhavě Vás proto prosím o pomoc. Pokud Vám jsou blízké postupy komplexní medicíny, pomozte vytvořit tlak na ministerstvo zdravotnictví. Žádejte, aby umožnilo zavedení komplexní psychosomatické medicíny do výuky mediků a lékařů. Pokud budeme s kolegy vyzváni, ochotně se této výuky ujmeme. Kontaktní spojení je: Ministerstvo zdravotnictví ČR, Palackého náměstí 4, 128 01 Praha 2, mail – mzcr@mzcr.cz nebo verejnost@mzcr.cz.

Děkuji za pochopení a podporu, MUDr. Jan Hnízdil

 

 

Komplexní psychosomatické vyšetření

Vyšetření pacienta týmem odborníků (lékař, fyzioterapeut a psycholog). Více informací najdete v části Psychologie/Komplexní vyšetření.

 

Školicí akce pro lékaře, fyzioterapeuty a další odborníky

MUDr. Jan Hnízdil poskytuje ve své ordinaci komplexního rehabilitačního lékařství a psychosomatiky jednodenní školící akce určené pro lékaře, fyzioterapeuty, psychology případně další klinické odborníky, jejichž přítomnost je podmíněna dodržením lékařského tajemství a souhlasem pacienta. V ordinaci je vždy přítomen nejvýše jeden stážista. Školící akce je ohodnocena čtyřmi kredity u profesní organizace fyzioterapeutů (UNIFY). Cena školící akce je 500 Kč za den a platí se v den akce na recepci CKP. Data akcí jsou vypisována dopředu a jedná se zpravidla o pondělky (8 – 16 h). Aktuální termíny jsou uvedeny v novinkách vpravo na stránce. Termín si prosím rezervujte s předstihem v recepci CKP Dobřichovice (723 603 600, 257 713 076).

Termíny:

Září  2011 (pondělky)          12.9.,19.9.,26.9.
Říjen  2011 (pondělky)        3.10.,10.10.,17.10.,24.10.,31.10.
Listopad  2011 (pondělky)   7.11.,14.11.,21.11.,28.11.
Prosinec  2011(pondělky)    5.12.,12.12.,19.12.

 

Výběr z publikací MUDr. Hnízdila

  • Mým marodům aneb Jak vyrobit pacienta. Hnízdil J., Nakladatelství LN, 2010 – úryvek z knihy
  • Bolesti zad: mýty a realita. Hnízdil J., Šavlík J., Beránková B., Triton, 2005
  • Vadné držení těla dětí. Hnízdil J., Šavlík J., Chválová O., Triton, 2005
  • Artróza v psychosomatickém. Artróza kyčelního kloubu. Hnízdil J., Šavlík J., Beránková B., Týkalová J., Triton, 2007
  • Záda, která cvičí, nebolí. Cvičíme podle Ludmily Mojžíšové. Sedláková S., Hnízdil J., Nakladatelství Vyšehrad, 2008
  • Léčebné rehabilitační postupy Ludmily Mojžíšové. Hnízdil J. a kolektiv, Grada 1996
  • Jak vyrobit pacienta… Hnízdil J., Šavlík J., Moravskoslezský kruh, 2007
  • Jak léčit nemoc šílené medicíny. Šavlík J.,Hnízdil J., Nakladatelství A. Šťastný, 2008
  • Bolesti zad jako životní realita. Hnízdil J., Beránková B., Triton 2000
  • Doping aneb zákulisí vrcholového sportu. Hnízdil J. a kolektiv, Grada, 2000 atd.

Pár slov o MUDr. Hnízdilovi

MUDr. Hnízdil vystudoval LF UK v Praze. Je atestovaným internistou a rehabilitačním lékařem. Po škole pracoval jako odborný asistent na katedře tělovýchovného lékařství FTVS UK. Zde několik let spolupracoval s Ludmilou Mojžíšovou. Deset let vedl rehabilitační oddělení fakultní polikliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Jako externista přednášel problematiku dopingu a sportovní zátěže na 3. LF UK v Praze.

MUDr. Jan Slovák

rehabilitační lékař MUDr. Slovák

MUDr. Jan Slovák je rehabilitační lékař, který využívá při léčbě komplexní psychosomatický přístup. V CKP Dobřichovice ordinuje dvakrát měsíčně vždy v úterý. Mluví anglicky a rusky.

 

Objednání: v recepci CKP Dobřichovice na telefonních číslech: 257 713 076, 723 603 600.

MUDr. Slovák provádí komplexní lékařská vyšetření pacientů a jejich léčbu s důrazem na funkční složku obtíží, včetně vyhodnocení ergonomie pracoviště, sportovního poradenství a posouzení interní nebo psychosomatické složky obtíží. Poskytuje mobilizační a manipulační výkony, kineziologický taping, terapeutické obstřiky. Předepisuje kompenzační pomůcky, doporučení na lázeňskou terapii. Ordinuje fyzioterapii a fyzikální terapii, psychoterapii, eventuálně doplňující zobrazovací metody, či dle potřeby vyšetření specialisty jiných odborností.

Profesní životopis MUDr. Slováka

První lékařskou fakultu dokončil v r. 1997. V r. 2002 absolvoval atestaci z Vnitřního lékařství, v r.2008 atestaci z oboru Rehabilitační a fyzikální medicína s pochvalou. Atestační práce na téma Syndrom horní hrudní apertury. Pracoval v Lázních Poděbrady a.s., na Rehabilitačním oddělení Nemocnice Český Brod, na Oddělení léčebné rehabilitace Fakultní nemocnice Bulovka a na Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny Ústřední vojenské nemocnice Střešovice. V Centru komplexní péče Roseta pracuje od června 2010. Na pozici vedoucího lékaře CKP Roseta působí od dubna 2011. Od září 2011 ordinuje i v CKP Dobřichovice.

Absolvoval kurzy Myoskeletální medicíny, Fyzikální terapie, Rehabilitace v neurologii, Rehabilitace v ortopedii, Balneoterapie, Léčba bolesti, Neurofyziologie, Ergoterapie, McKenzie, Stabilizace páteře, Kineziotaping, Rentgenologie, Funkční manuální medicíny dle Tichého, Funkční terapie dle Klary Lewitové, rehabilitace vestibulárních poruch a další. Účast na Vojenských fyziatrických dnech, rehabilitačních seminářích ve FNKV, konferencích kineziologie, stáží u prof. Karla Lewita a dalších akcí. Spolupráce s IPVZ – přednášková činnost na téma Respirační fyzioterapie. V Ústřední vojenské nemocnici se účastnil na klinické studii přístup McKenzie versus Hluboký stabilizační systém.

Ve volném čase se věnuje fotografování, malování, zajímá se o hudbu a literaturu. Ze sportů běh na delší tratě, plavání, cyklistika.

MUDr. Barbora Šťastná

MUDr. Barbora Šťastná, rehabilitační lékařka

 

MUDr. Barbora Šťastná kromě ambulantní práce v CKP pracuje v nemocnici Hořovice na neurologickém oddělení, kde je též v předatestační přípravě na obor rehabilitační a fyzikální medicína. Absolvovala psychoterapeutický výcvik v Institutu Rodinné terapie v Motole. V minulých letech absolvovala 3. LF UK v Praze, dvouletý kurz Základy homeopatické terapie pro lékaře a masérský kurz v Refitu. Aktivně se zajímá o psychosomatickou medicínu (postgraduální studium Základů psychosomatické péče). V Centru komplexní péče působí pod laskavým vedením MUDr. Hnízdila.

Zdroj: http://www.ckp-dobrichovice.cz

V současné době u nás působí tři rehabilitační lékaři – MUDr. Jan Hnízdil, MUDr. Jan Slovák a MUDr. Barbora Šťastná. Všichni používají při práci s pacienty komplexní psychosomatický přístup. V CKP se pohybovými obtížemi zabývá ještě prof. MUDr. Karel Lewit, DrSc., neurolog a specialista na myoskeletální medicínu.

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama