RECEPTY KTERÉ SE HODÍ

Medicína na KAŠEL

náhled obrázku

je k odhlenění, namísto mukosolvanů atd. Sama zaručuji, že je to opravdu zázrak!!! Mám 3 děti a vařím při každé větší rýmě.

1 sáček tymiánu (8-9gramů). 200 gr cukru. 250ml vody

POSTUP PŘÍPRAVY

vodu s cukrem vaříme na mírném ohni 20 minut, poté sundáme z ohně.

Musíme přidat celý sáček tymiánu ( jeden, kupovaný tymián) a nechat louhovat do vychladnutí. Scedit, a po lžičkách třeba 5 krát denně.

NEnamáčet do lektvaru olíznutou lžičku!!!! Dávám medicínu do skleněné lahvičky.

Vydrží dlouho. Skladuji při pokojové teplotě i 2 měsíce.Vlastně nevím jak dlouho, ale nikdy se mi nezkazila, a dětem moooc chutná

Česnekové přírodní antibiotikum-HLAVNĚ NA KAŠEL!!!

náhled obrázku

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

6 stroužků česneku, 8 lžic cukru, 250ml vody

POSTUP PŘÍPRAVY

Česnek nasekáme na drobno a dáme do vody s cukrem. Zamícháme a pomalu vaříme 10 min.Necháme uležet několik hodin a scedíme.Uchováváme v ledničce.To je recept,který používám už léta.Moje děti ho jedí normálně,ani se nešklebí,není to až tak strašná chuť.Velmi rychle zabírá na kašel,nejpozději druhý den zaznamenáte velkou změnu.Malé dcerce 16.měsíční dávám 4ml 3x denně a té starší(10 let) 5ml pokaždé když si vzpomenu,třeba i 6x denně.Je to opravdu zaručený lék na jakýkoliv kašel.Můj bratr si ho udělal i na bolavý zub,(měl zánět) a tvrdí,že mu můj lektvárek pomohl,tak nevím……Není to můj lektvárek,ale vyčetla jsem ho v jedné babské medicínské knize,kde bylo spoustu receptíků s bylinkami. Opravdu zabírá!!!!!!

ZARUČENĚ FUNGUJÍCÍ FÍGL NA UCPANÉ DUTINY!!!

náhled obrázku

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

jakékoliv nosní kapičky,tyčinky do uší

POSTUP PŘÍPRAVY

Jelikož mi stále píší maminky s prosbou o zaslání této metody na mejl, uveřejnuji recept

sem a budu jen ráda, když zabere i ostatním, tak jako nám.

Starší syn velmi trpěl na zánět vedlejších nosních dutin,užili jsme si…až nám naše paní doktorka odešla do důchodu a dostali jsme nového pana doktora,který nám poradil tuto metodu,která prý zabírá i na opravdu těžké případy,které by jinak čekala punkce.

Lze praktikovat i u dětí,které již vydrží sedět v klidu.

Vezmete si tyčinky do uší, pořádně pokapete nosními kapkami nebo postříkáte nosním sprejem,a opatrně zasunute CO NEJHLOUBĚJI do nosu.Můj syn je velký strašpytel a to je mu 11 let,takže jsem musela nejdříve vyzkoušet na sobě,aby viděl,že to nic není.Tyčinky jdou skutečně zandat dost hluboko,kouká z nich nějaký 1-2 cm,nebolí to,pouze to asi díky kapkám lehce šimrá.Toto se praktikuje 3x denně po dobu 15 minut /obě dírky současně/.

Jak nám doktor vysvětlil,jde o to,že takhle se kapky dostanou i do postranních dutin a uvolní je. Velmi dobré je zkombinovat tyčinky + horká vana,zaručuji, že Vám pak nudle potečou jedna radost:-)))))

Dobrý večer,i nám tato metoda pomohla,tak se podělím o zkušenost. 

Dcera na ucpané dutiny též velmi trpí, po atb má do týdne opět rýmu,takže jsme zkusili toto: 

2 x denně dát nožičky do horké osolené vody po kotníky (jakou nejvíc snese,né ale aby si je tam popálila!) a do nosu taky dle svých možností strčit lehounce vatové tyčinky namočené v kapičkách do nosu.Je jí skoro 7 let a strčí si je tam sama tak do půlky.Hodně při tom pšiká,ale dá se to vydržet.Do 10 minut rýma teče jak o závod….jak zelená,tak bílá,různě se to střídá. Takže vysmrkáme a jedeme za chvíli to samé ještě jednou,dvakrát. 

Dělali jsme to tři dny a od té doby nesmrká a nemá ucpaný nos,snad to vydrží..děkujeme za inspiraci!

MEDOVÝ ZÁZRAK NA IMUNITU I NACHLAZENÍ

[7.1.2011]

náhled obrázku

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

VČELÍ MED 250g, ČESNEK 35g, KŘEN 35g, MÁSLO 50g

POSTUP PŘÍPRAVY

1. ČESNEK S KŘENEM OČISTÍME A ROZMIXUJEME NA KAŠI

2. DO VĚTŠÍ SKLENICE SI DÁME TEKUTÝ MED 

3. PŘIDÁME ROZMAČKANÉ MÁSLO A UTŘENÝ ČESNEK S KŘENEM

=VŠE DŮKLADNĚ ROZMÍCHÁME=

UCHOVÁVÁME:  V CHLADNU LEDNICE

DÁVKOVÁNÍ:

PODÁVÁ SE 2-3x DENNĚ 1 ČAJOVÁ LŽICE

VHODNÉ:

PRO DĚTI OD 1. ROKU – AŽ DO STÁŘÍ

NA CO JE URČENÝ:

VÝBORNÁ KOMBINACE ÚČINNÝCH LÁTEK PRO POSÍLENÍ IMUNITY, TAKÉ PŘI NACHLAZENÍ A NEMOCI

RADY NA ZÁVĚR:

MÁ SVOU NEZAMĚNITELNOU CHUŤ A OSOBNĚ DOPORUČUJI TROCHU ZAJÍST ASPON PIŠKOTEM A POŘÁDNĚ ZAPÍT

OSOBNÍ ZKUŠENOST:

( JÁ OSOBNĚ JSEM TENTO „FUJTAJBL“ JAK JSEM TO JAKO DÍTĚ NAZÝVALA, MUSEL BRÁT KVŮLI VELMI ČASTÝM ONEMOCNĚNÍM PRŮDUŠEK A OSLABENÉ IMUNITĚ A I KDYŽ MI TO NECHUTNALO, JE PRAVDOU, ŽE JE VELMI ÚČINNÝ)

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=7867&order=1 na ruce

Díky tomuto receptu jsem se vyhla operaci karpálních tunelů

náhled obrázku

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Acylpyrin

5 listů aloe 

francovku herbu či lesanu

POSTUP PŘÍPRAVY

Dlouho jsem měla bolesti rukou, hlavně v klidu a nejhorší to bylo v noci… Nevíte kam s rukou, brní prsty a jste každou chvilku vzhůru a ráno nejste schopna udržet drobné věci v rukou, nemáte v nich cit. S obtížností mažete chleba, zamykáte dveře apodobně. Pokud trpíte stejnými obtížemi, tak zkuste můj zaručený recept. 

Do půl litru francovky herby (či lesany) nechte louhovat 20 tablet acylpyrinu a 5 listů aloe a občas protřepte. Po necelém týdnu si můžete ruce mazat před spaním. Já osobně jsem měla svou medicínu po ruce i v noci.

(rada: dala bych tam rozdrcenou usušenou vrbovou kůru. Obsahuje celkem čistou kyselinu acetylsalicylovou. Je účinnější než fabrický acylpyrin se všemi sajrajty jako plnidly a konzervanty…

 

Přišlo mi e-mailem pár receptů , které by se mohli hodit, tak vám je tady přenechávám...... mějte se a smějte se..... vaše Zrzka

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama