PŮST NENÍ JEN OBYČEJNÁ DIETA

Motivem může být zdraví, očištění nebo nelpění na hmotném a přimknutí se k tomu, co člověka přesahuje (Absolutno).

Co je půst a co dieta

půst

Doba půstu je časem, ve kterém nepřijímáte pevnou potravu a pijete pouze vodu, nejlépe cistou přírodní vodu zbavenou všech nečistot. Pozor!! Mnozí lidé zaměňují půst za dietu. Přijímáte -li v průběhu „půstu“ minerálky, nebo nějaké šťávy, je jedno jaké, držíte dietu a ne půst!!. Rozdíl je v tom, že při půstu dochází k zpomalení a pak k zastavení činnosti žaludku. Při dietě nikoliv !! Doby půstu jsou : 1,3,7,15,21,40 dní. Tyto doby jsou stanoveny na základě znalostí zasvěcenců o proudění energie v energetických centrech lidského těla. S půstem je potřeba zacházet velmi opatrně, jelikož uvolňuje staré usazeniny koncentrovaných chemikálií v těle. Energii, kterou ušetří tělo na práci žaludku, použije ke zvýšené činnosti ledvin, jater, střev a dalších orgánů čistících tělo. V některé z těchto částí může být uložena hrudka chemikálie, (z konzervovaného jídla, z léků a pod) která se půstem uvolní, ledviny ji pak nezvládnou odfiltrovat a propustí ji do krve. Tím si pak můžete způsobit otravu celého organismu.

Krok po kroku k půstu

Tělo je potřeba takzvaně půstově rozjet, lépe řečeno nastartovat, dle následující tabulky. Pro lidi žijící v ČR je nejlepší doba začátku v lednu. Nejhorší část 40 deního půstu pak vyjde na měsíc, kdy už není velké vedro a ještě není zima.

Není – li Ti více než 21 let, ber doby půstu delší než 7 dní pouze jako informaci!!!

 1. Leden: Každý pátek 24 hodin půst začít v pátek ráno bez snídaně, skončit v sobotu ráno snídaní z dušené zeleniny.
 2. Únor: 1. týden 3 dni půst začít první pátek. Zbylé pátky v měsíci jednodenní půst.
 3. Březen: 1. týden 7dní půst od pátku do pátku, další pátky v měsíci jednodenní půst.
 4. Duben: 1. týden 15 dní půst od pátku do pátku, další pátky v měsíci jednodenní půst.
 5. Květen: Pouze jednodenní půsty v pátek
 6. Červen: 1. týden 21 dní půst od pátku do pátku, další pátek v měsíci jednodenní půst.
 7. Červenec: Pouze jednodenní půsty v pátek
 8. Srpen: Pouze jednodenní půsty v pátek
 9. Září: 40 dní půst, jehož začátek stanovíš dle Měsíce a to tak, že začneš v den, kdy je Měsíc nejmenší. Největší krize pak přijde zrovna v době úplňku, tedy Měsíc Ti dodá energii v době, kdy ji nejvíce budeš potřebovat. Vychází – li výchozí pozice Měsíce na pozdní září, je lépe začít v předcházející fázi, tedy koncem srpna.

Hodnoty zde uvedené jsou bezpečné a nepotřebujete při nich vedení a dozor zkušené osoby. Ve Vaší mysli jistě vyvstala otázka k čemu pak půst vůbec je?

 1. 1 denní: Pravidelná očista trávícího systému těla, pro pilota velmi důležitá, jelikož odstraňuje z těla plyny, jež způsobují prudké bolesti břicha ve větších výškách v nepřetlakovaných kabinách. Působí i na infoduši, dělá v ní pořádek. V náboženstvích se tomu říká uvědomění si a odpykání hříchu hladem.
 2. 3 denní: Pravé poznání pojmu „hlad“
 3. 7 denní: Výcvik trpělivoti
 4. 15 denní: Výcvik vůle
 5. 21denní: Kompletní odstranění tuku a jakkýchkoliv ložisk jako jsou začínající nádory či opakující se nemoci. Je to restart obranného systému těla.(imunity)
 6. 40 denní: Průvodce po hraně života. Po 40 dnech půstu tělo již spotřebovalo všechny své zásoby a začíná docházet ke spalování hladkého svalstva, tedy podstaty pohybu člověka. V několika málo dalších dnech po 40. dnu půstu přichází u běžného člověka smrt. Pouze velmi vysocí zasvěcenci žijící vysoko v horách daleko od civilizace dokáží přímo zpracovávat eternální energii a žít z ní. Dosáhnout této pozice znamená duchovní práci po dobu několika let. Jde o správné otevření a vyvážení čakrálních systémů lidského těla.

Opět upozorňuji, chcete – li cokoliv z jakéhokoliv důvodu urychlit, najděte si zkušeného vůdce!!! Začít např. rovnou s 21 denním půstem v žádném případě nedoporučuji.

Nejbližší lidé

Na druhou stranu nejhorší překážkou v půstu jsou nejbližší lidé. Jakmile zjistí, že se postíte, hned Vám začnou vyprávět jak je to nebezpečné a jak si tím ublížíte. Ne nadarmo se říká, že postit se je potřeba v poušti, poustevně – v dnešní době třeba na chalupě nebo chatě v horách o samotě. Je to zlatá rada!! Na „radily“ co radí jak je to škodlivé mám jednoduchou radu: Zeptejte se jestli už se někdy postili. Ve sto procentech dostanete odpověď že ne. A pak je v zápětí s klidným svědomím pošlete i s jejich radami k čertu:-)) Ten, kdo půst jednou vyzkoušel, Vám nikdy o něm neřekne křivé slovo a lehce s takovým člověkem najdete společnou řeč a upřímě Vás psychicky podpoří.

Návrat zpět k jídlu

Jak začít jíst po půstu? První den pouze a jen zeleninu napařenou připravenou na páře tímto způsobem: Pokud možno nechemizovanou zeleninu (rajčata papriky lusky atd.. – dužinatou zeleninu) dát na sítko – cedník na vrch hrnce nad páru a poctivě ji sledovat. Jde o to, aby zelenina změkla ale neztratila svoji dynamickou sílu = nestala se z ní mrtvá hmota. A to se pozná podle lesku. Dokud je zelenina lesklá, znamená to, že ještě stále je v ní ‚duševní náboj‘ tedy že tělu předá jak hmotu, tak ‚přírodní energii‘. Pokud zelenina zmatovatí, stává se z ní mrtvá hmota – tělo jen zanese = požaduje po něm energii na zpracování a opět rovná se = sebere více než dodá. Takže je potřeba hledat okamžik, kdy je zelenina už měká, ale ještě lesklá. Trochu praxe rychle ukáže, kde je ten správný okamžik:-) Je to jeduché – nebojte se toho:) Tolik první bod a první den návratové stravy. Objem – jedna porce – jeden objem jedné hrsti. Malá žena malou hrst velký chlap velkou:-) Výsledkem je průjem obsahující zbytky ‚suchý‘ obsah střev. Zajímavostí je, že tento první průjem opravdu odstraní úplně poslední usazeniny ve trávicím traktu. Zbytek dne si budete moct užívat krásných pocitů z prudce nabíhající síly do svého těla. Tedy zelenina dodává sílu.

Zdroj:http://zivotni-energie.cz/pust-neni-jen-obycejna-dieta.html

O PŮSTU BUDOU JEŠTĚ DALŠÍ ČLÁNKY :o)


Slova půst se používá nejen v náboženství pro asketické prostředky, které způsobují, že tělo nedostává, nač je zvyklé.

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama