Proces opuštění – cvičení

1 krok: Soustřeďte se na záležitost, z níž byste chtěli mít lepší pocit, a pak si dovolte procíit to, co právě v tuto chvíli cítíte. Nemusí to být pocit nijak silný. Otupělost, prázdnota, odtrženost nebo vyprahlost jsou pocity, s nimiž se můžete rozloučit stejně snadno jako s těmi mnohem silnějšími. Zkrátka pocit jen přivítejte a dovolte mu se naplno projevit.
Možná se vám takový návod zdá jako moc zjednodušující, ale většina z nás opravdu žije v myšlenkách, obrazech a příbězích minulosti a budoucnosti. Už si nedokážeme plně uvědomit, jak se cítíme přesně v daný okamžik. A se svými pocity ( a když už jsme u toho, i se svou prací nebo životem) můžeme něco udělat jenom PRÁVĚ TEĎ.

2 krok: Zeptej te se sami sebe: Můžu nechat ten pocit odejít?
Nyní se ptáte docela prostě jen na to, jestili je to možné. Jak „ano“, tak „ne“ jsou přijatelné odpovědi. Často můžete pocit nechat jít i tehdy, když řekneme „ne“. Všechny otázky, které v tomto procesu používáme, jsou záměrně prosté. Nejsou důležité samy o sobě svým významem, jsou nastaveny tak, aby vám co nejvíc usnadnily chvíli, kdy něco opouštíte.

3 krok: Položte si jednoduchou otázku: Nechám to odejít? / Jsem připraven/a a ochotný/na nechat to jít?
Jestliže zní odpověd „ne“ nebo jestliže si nejste jistí, ptejte se sami sebe dál: Chci se vzdát tohoto pocitu a být svobodný/á?
I když je opověd pořád „ne“, pokračujte 4.krokem

4 krok: Položte si další prostou otázku: Kdy?
To je výzva, abyste se dané věci zbavili PRÁVĚ TEĎ. Možná vám to půde snadno. Pamatujte, že můžete něco nechat odejít, kdykoli se k tomu rozhodnete.

5 krok: Opakujte předchozí čtyři kroky tak často, jak jen potřebujete, dokud se daného pocitu nezbavíte úspěšně.

NEZAPOMEŇTE: Když se něčeho zbavíte, je to pryč už navždy, takže se cítíte lehčí a klidnější.

(zdroj: Žijte přítomným okamžikem)

Zdroj: https://www.facebook.com/BO.HOVA

Zaujměte pohodlnou pozici a soustřeďte se na své vnitro. Oči můžete nechat otevřené, nebo je zavřít podle libosti.

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama