PŘIŠEL SE ROZLOUČIT

náhled obrázku

Já jich mám víc, ale jedna je ta největší.

Měla jsem přítele, je to už hodně let.Byl to takový můj anděl strážný a vrba v jednom. Zkrátka ve zlých chvílích mi držel nad vodou. Ale pak onemocněl. Jeho nemoc vypadala zpočátku jako obyčejná angína, ale vyvinula se z toho v krátké době nemoc nejzákeřnější.

Ten den nikdy nezapomenu. Přítel ležel už delší čas na onkologii. Byl sychravý, deštivý, podzimní den, já končila v obchodě, kde jsem na něj od rána myslela. Byla jsem rozhodnutá! Ještě ten večer ho musím vidět. Jela jsem do města vzdáleného skoro 90 km, v dešti, za tmy, já která nerada jezdím v noci a nemám žádnou orientaci.  Něco mi popohánělo a dodávalo odvahu. Ale už jsem ho v jeho pokoji nenašla. Přestěhovali ho chvíli před tím do jiné nemocnice, protože prý na tom byl zle. Po dlouhém hledání  jsem ho objevila. Vypadal tak bezmocně a uboze, nemohl mluvit a nebyl už na pokoji sám, tak jsem mu napsala na lísteček větu: Až budeš odcházet, přijď se se mnou rozloučit.

Připravovali ho k operaci, směla jsem se zdržet jen chvilinku. Kýval, že rozumí. Ani nevím, jak jsem dojela domů. Šla jsem v noci rovně do koupelny. Když jsem z ní odcházela, ozval se řinkot. V koupelnové skříňce chybělo zrcadlo. Nemohlo žádným způsobem vypadnou, bylo zasunuté shora mezi škvírami a před ním byly poličky s lahvičkami a krémy. Nic nespadlo, jen to zrcadlo se ocitlo na boku ve vaně. A já věděla……..

Druhý den jsme jeli odněkud za poledne domů a viděli jsme utíkat sousedku celou vyplašenou. Ptali jsme se co se stalo a ona řekla, že přítel v noci zemřel. Já věděla i přesně, v kolik hodin to bylo.

Od jeho smrti uplynulo už mnoho let. Tehdy jsme byli ještě mladí. Ale já i po té době když mám problém a jsem nešťastná, pociťuji jeho přítomnost, někdy dokonce cítím závan větru či se mi mihne stín. A vím, že jeho duše nade mnou bdí.

Nedávno jsem byla u kartářky. A ta mi hned na úvod řekla, že mám velikou duchovní ochranu shůry. Já to vím. A není to jen jeden anděl, je jich víc, které já prosím o pomoc a moc jim děkuji. Mají se mnou asi někdy velikou práci 🙂

Tak to je můj příběh.

Janka

12.6.2011

Milá Zuzanko,

dala jsi nám, svým fandům, možnost napsat Ti nějakou nadpřirozenou zkušenost.

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama