PRAVDA O RE-KLAMĚ

Reklama může být televiznínovinováinternetovározhlasováplakátová nebo jiná.

Reklama je také známá pod moderním pojmem marketingová kampaň – tento výraz se používá, když obchodník (obecněji nabízející) využije několik komunikačních kanálů zároveň nebo jejich kombinaci. Například rozhlasová reklama může vysvětlovat televizní spot apod.

Slovo reklama vzniklo z latinského „reklamare“ (znovu křičeti), což odpovídalo obchodní komunikaci v době, kdy nebyl k dispozici rozhlas, televize nebo dokonce internet. Dnešní definice reklamy, schválená Parlamentem České republiky v roce 1995, říká, že „reklamou se rozumí přesvědčovací proces, kterým jsou hledáni uživatelé zboží, služeb nebo myšlenek prostřednictvím komunikačních médií“.

náhled obrázku

Jak vnímám reklamu já:

Když toto slovo rozdělíme na dvě….na RE a KLAMA…tak už snad ani nemusím nic vysvětlovat, ale přece jen….

Re – opakování

Klama – klam, lež….

A  jsme u toho…. Stálé opakování RE..KLAMU…se zkrátka někdy neubráníme. Ať sebelíp víme díky tomu, že jsme se již několikrát spálili, že jsme si zakoupili nějaký ten REKLAMOVANÝ  prostředek nebo nějakou věc a naše očekávání se nesplnilo…přesto díky opakování, opět znovu podlehneme. Nojo no, kdo by nechtěl jedním tahem umýt okna, napatlat si na čuněnku, ( která se nám díky věku trošku svrašťuje) sérum nebo krémíček a mít pleť jako v šestnácti, nebo spolknout pilulku a mít za měsíc o deset kilo míň a tak bych mohla pokračovat.

Vůbec nejlepší jsou takové ty oslovovací dopisy, kdy vyhráváte a nebo jak se stalo mně….přišel mi kdysi dopis, že od nějakého jakože amerikána, který se zabývá hubnutím a prý mu o mně řekla naše společná známá, že mám nadváhu a potřebuju shodit nějaké to kilo…. Tak ať se mu co nejdřív ozvu, že mi dá zaručený recept. :o)…lidičky…možná by moje blbost na toto zareagovala, kdybych nějaké to kilo měla navíc….ale při mé výšce 168 cm a váze 54 kg…jsem se jen musela smát.

Takže co z toho vyplývá?

Nezapomínejme na svůj vnitřní hlas, který na nás kolikrát křičí…to je blbost…jsou jiné cesty a osvědčené rady a recepty, navíc za pakatel..poslouchejme vnitřní hlas, svoji intuici…u REKLAMY obzvlášť.

Mějte se a smějte se …a nedejte se oblbnout….

S láskou vaše Zrzka

28.5.2011

Co praví WIKIPEDIE o reklamě

Reklama je jakákoliv placená forma propagace výrobku, služby, společnosti, obchodní značky nebo myšlenky mající za cíl především zvýšení prodeje.

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama