PRAVDA O PRAVDÁCH

Prý pravda existuje jen jedna a to PRAVDA ABSOLUTNÍ.

MOJE Pravdy

Pravda o ABSOLUTNÍ PRAVDĚ

Absolutní pravdu někdo popírá, jiný zastává. Já o absolutní pravdě na stránkách MOJE-PRAVDY nehodlám psát, protože absolutní pravdu neznám. Tak nějak věřím, že existuje, ale v tomto životě jsem se s ní nesetkala. Můj názor a tedy i moje pravda je taková, že absolutní pravdu zná ten, kdo došel k osvícení, ale zatím jsem se v tomto životě k osvícení nedostala a dokonce jsem ještě neměla tu čest se s osvíceným člověkem osobně setkat…… ale tak nějak věřím, že je.

Příklad jak asi vypadá absolutní pravda:

Že slunce zachází a vychází….to, je pravda, kterou každý z nás na zemi zná a vnímá stejně, ale pokud byste se ocitli ve vesmíru a dívali se na planety….tedy i na slunce, tak zjistíte, že slunce nevychází a ani nezapadá.

PRAVDY o kterých píšu na stránkách, jsou vlastně moje úhly pohledu, moje zkušenosti, to čemu věřím, to co mám nějak pro mě logicky zpracované v sobě.

PRAVDA = názor, úhel pohledu, něco co zastávám, protože tomu věřím atd.

K PRAVDÁM docházíme a nalézáme buď vlastní zkušeností, nebo si o ní někde přečteme a nebo nám ji někdo předá. Pravdy nalézáme díky tomu, že jsou nám blízké, že nás oslovují a cítíme, že tak nějak to je. Každý v sobě máme spoustu pravd, jelikož je spousta úhlů pohledů…… na jednu událost, na jednu osobu, na jednu situaci atd….může být spousta úhlů pohledů, tudíž i spousta pravd.

Také jsem se už setkala s názorem, že název MOJE-PRAVDY zní egoisticky. Je to zas jen úhel pohledu. Klidně se stránky mohly jmenovat MOJE-NÁZORY, TO ČEMU VĚŘÍM atd….. nelituji toho názvu a měnit ho nebudu, protože MOJE-PRAVDY…jsou moje názory, zkušenosti, to čemu věřím já a nehodlám nikoho přesvědčovat, aby těm mým pravdám věřil. Jen dávám možnost vám, hledajícím a čtenářům ukázat úhly pohledů, kterými se dívám já.  Pokud někdo z vás ucítí, že má stejný názor, úhel pohledu, že to co si právě na stránkách přečetl, je mu blízké a povědomé a že tak nějak by to mohlo být…..pak ať se moje-pravda stane pro něho i jeho pravdou. Pokud to má pochopené a zpracované v sobě jinak pak ať na to, co dočetl zapomene a nebo ponechá někde v sobě…záleží na každém jak s mojí pravdou naloží.

Egoistický znamená sobecký a to si nemyslím, že by se o stránkách MOJE-PRAVDY po přečtení vložených příspěvků nedalo říct. Je rozdíl egoistický a ego. Ego = a tudíž i moje. Takže název MOJE-PRAVDY by se daly přeložit jako EGO-PRAVDY, ale určitě ne EGOISTICKÉ-PRAVDY.

Vím, že existuje spousta pravd, ale ty své máme každý v sobě. Jsem si vědoma toho, že nebudete se vším, o čem se tady píše a bude psát souhlasit. Je to přirozené a nemám potřebu vás o svých pravdách přesvědčovat. Pokud budete mít potřebu a chuť na nějaký článek s pravdou ozvat a reagovat, klidně tak udělejte…ráda ho zveřejním…. ať má hledající možnost vidět více úhlů pohledů a má možnost v sobě nalézat pravdu svou. Nebo máte možnost na fórum, které je součástí stránek rozvést na jakékoliv téma diskuzi.

Ještě jeden názor jsem zaslechla a to ten, že pokud již mám nějakou pravdu, tak za ní mám stát a ne ji měnit. S tím nesouhlasím….. jelikož jsem přesvědčená, že každý z nás má právo měnit své pravdy dokud nenalezne takovou, o kterou se bude moct opřít (ale klidně i tu časem může vyměnit za jinou, která je mu blízká). Je to o vývoji, tak jak to jde v běžném životě….to čemu jste věřili v 6 letech jste změnili ve svých 15 na něco jiného a v dospělosti jste si to v sobě poskládali zas ještě jinak. Život je duchovno, takže se obojí vyvíjí a my měníme své názory, své postoje, své pravdy.

Takže abych to nějak ukončila…..věřte tomu co je vám blízké, povědomé, co vás oslovuje….. mějte se a smějte se….

s láskou pro vás napsala vaše Zrzka

28.11.2010

Mám potřebu trošičku, ale snad už naposledy napsat a vysvětlit pravdu o pravdách. Setkala jsem se s názorem, jak můžu psát o pravdách a tvrdit, že jsou moje pravdy, že to zní egoisticky atd.

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama