PRAVDA O POTŘEBĚ ZASTAVIT SE….

Co jim tato doba přinesla, co jím vzala, co by udělali jinak a co by nechali beze změn…zkrátka nastává rekapitulace, vyhodnocení, poučení….

Úmyslně jsem začala psát o jisté době, přestože mé psaní bude o konci tohoto roku, jehož hodiny se co nevidět naplní k dovršení….a my přivítáme NOVÝ rok, s nádějí, že bude lepší, než ten předchozí.

Rok 2012 byl stejný jako ty roky před ním. Rodilo se a umíralo, marodilo se a uzdravovalo se… nové vztahy vystřídaly ty staré, procházeli jsme si radostmi i starostmi, spojenými s bolestmi. Dělali jsme chyby, ze kterých jsme se někdy poučili a jindy ne….pracovali jsme na sobě a pracovat ještě budeme…dokud budeme tady na zemi, ať už jako věřící či nevěřící. Každý rok nám přináší spoustu zkušeností, situací a vstupují nám do života noví přátelé a další lidičky.  

Přežili jsme KONEC SVĚTA, o kterém bylo mnoho napsáno. Byli napsány nejrůznější katastrofické scénáře, které se nevyplnili. V té době, kdy vrcholilo „šílenství“ kolem konce světa, jsem se hodně zamýšlela nad tím, proč lidé mají potřebu kolem sebe šířit strach a obavy. Kladla jsem si otázky….dává jim to pocit moci či zajímavosti? Cítí se nadřazeni? Proč vznikají dokonce nové blogy, které se zajímají o toto téma a vystoupají na špici sledovanosti a hned po 21.12. jejich sledovanost najednou padne ….stálo to zato, aby v lidech někdo vyvolal strach? A dál jsem se  ptala…. Proč to ostatní sdílí a šíří dá? Pro jistotu? Co kdyby?  Proč tomu věří? Proč se zabývají dlouho před tím, než se něco stane a svou energii a myšlenky přesouvají do budoucnosti? Proč tomu podlehli i lidi, kteří jsou uznávaní jako duchovní guru a kteří učí o žití v přítomném okamžiku? Proč tomu podlehli lidé, kteří se snaží být v přítomnosti a jde jim to. Byla to pro ně snad jen zkouška toho, zda opravdu dokáží žít v přítomném okamžiku? Pokud ano, tak si myslím, že selhali a že si uvědomili, jak jednoduché je nechat se strhnout lavinou a příště si dají pozor a z této zkušenosti se poučí.

Odpovědí jsem v sobě dostávala mnoho…..a ta hlavní byla asi takováto. Lidé svým způsobem  potřebují strach. Líbí se jim být v nejistotě, protože od mala jsme zastrašováni a v dospělosti už je těžké nás hned tak něčím zastrašit. Něco v sobě máme zakódované ohledně pocitu strachu. Proč jinak by horory, psycho-kriminálky, kde je hodně krve a násilí, zprávy v TV (hlavně krimi-zprávy) byly něco, co mají někteří potřebu sledovat. Někteří se konce světa a tří dnů tmy báli a poslouchali nejrůznější rady a návody, jak přežít.  Jiní se na konec světa těšili, protože je jejich život nebavil a věřili, že se tak jejich problémy vyřeší (tak podobně smýšlí sebevrah, když si jde uvázat své lanko). Někteří nevěřili, jiní ano, další jen pro  jistotu, co kdyby…. se podle toho zařídili a udělali si zásoby.  Kdyby pozorně četli ty katastrofické scénáře, tak by viděli, jak si odporují navzájem a jak se předhánění v tom, co se všechno stane. Už v samotných článcích si mnohdy odporoval autor v tom, co bude a nebude.

Proto bych si dovolila na vás tady tak trošku zatlačit ….. na PRAVDIČKÁCH ráda opakuju …. HLEDEJTE SVÉ PRAVDY A NEVĚŘTE VŠEMU A VŠEM….  Snad ten humbuk kolem světa, vás přesvědčil, že při hledání svých pravd,  potřebujete nejen rozum, zdravý úsudek, srdce otevřené, ale intuici je potřeba naslouchat a věřit jí. Všechno se vším souvisí…. Vše do sebe zapadá…jen to musíme nechat zapadnout do sebe, aby mohl obrázek naší mozaiky vzniknout.

Přátelé… zastavte se teď, anebo kdykoliv v tom NOVÉM roce a zrekapitulujte si své období….jedině tak můžete vidět to, že nic se neděje náhodou. Že to, co vás zabolelo vás posunulo někam. Že nic není dobré ani zlé a vše je načasované. Chybu, kterou jste udělali, jste udělat museli, abyste se z ní poučili a něco pochopili. Všechno so se nám děje, nás učí žít tady na zemi…proto jsme se narodili do této doby, do země, ve které žijeme….Mějte hlavu v oblacích, ale přitom stůjte pevně na zemi.

 

PS:  jen si dovolím takovou malinkou radu….zkuste si před spaním každý den zrekapitulovat svůj prožitý den… zameditujte si :o) ….věřím, že budete mít svůj život víc pod kontrolou a přijde i pochopení doposud nepochopeného….kamínky do mozaiky začnou zapadat a tvořit obraz….obraz vašeho života :o).

Přeju vám do NOVÉHO ROKU…. Splnění vašich snů a přání. Mohla bych vám přát zdraví, lásku, štěstí, pochopení, atd…. ale jsem si vědoma, že každý z nás touží po něčem jiném…každý z nás má jiné priority….a vaše sny a přání obsahují přesně to, co si přejete a já vám to ze srdce přeju…..tedy ještě jednou

 

PŘEJU VÁM SPLNĚNÍ VAŠICH SNŮ A PŘÁNÍ

S láskou….vaše Zrzka

31.12.2012

Mnoho lidí, v době kdy něco končí, se zastaví a zavzpomínají na to co se během jisté doby (dne, roku, života) stalo.

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama