POVZBUZUJÍCÍ LÁTKY

Pomocí kyvadla mi vyšlo, že vše je špatně, neprospívá, jedno vybuzuje, druhé utišuje, můžete mi prosím napsat svůj názor, nebo zkušenosti a ještě prosím o AK, jak konkrétně působí na mě????Možná se mýlím a kyvadlo mi říká to, co si rozumem dokážu zdůvodnit.


 Moc děkuji za odpověd´.

Irena

24.9.2010

Tak jako vše co je kolem nás(v tomhle případě -káva,alkohol) ,prospívá i škodí.Opravdu e to je to velmi idividuelní jak a u koho a v jakém množství.
Také však obojí se může stát potravním doplňkem ,nebo lékem.
Káva zrnková-či melta(jde pouze o chuť)- čistá-spařená či vařená-ne jakkoliv upravená -s mlíčkem, cukrem,neb instantní-je v přiměřeném množství prospěšná každýmu-nepoškozuje lidský organizmus a přináší do těla v hořké chuti i spoustu minerálů a prvků.Domnívám se,že její povzbuzující účinky nepoškozují naše buňky.
Má to však jeden -co si dnes každý pod názvem káva představujeme ,kolik ji vypijeme,proč ji pijeme,jaké a v jakém stavu se nachází náše tělo.Říká se ,že nesnášíme-li kávu bez mléka a cukru-neměli bychom ji pít vůbec-překyselený organizmus ji odmítá-ví co dělá-je to jako se vším-ako s každou potravinou.
Já zde hovořím o kávě pravé,,Turecké,,a ta se nasype do džezvy-hrnce či něčeho podobného a ,,VAŘÍ,, A TO DVAKRÁT pak se sleje a popíjí-podobně jako naše Melta– pak tu máme ,,ČESKÉHO TURKA,,a to je zalitá mletá káva-spařená-tenhle recepis je vlastně českej unikát,ale má svůj význam.Přeháníte-li to -jak na síle kávy či množství neb si ji vylepšíte mlíčkem a cukrem ( vyrobíte složitou substanci,která tropí taškařiny ve vašem organizmu) ,tak po čase poznáte zač je toho loket.Káva není návyková-pouze si na ni zvyknete- a to je velký rozdíl -a klidně si i odvyknete-to si zkuste -jde to.
Alkohol-je na přímo ,,boží,, dar.Je to velmi šikézní antioxidant -jeden z nejdokonalejších.Ráno když jsou játra
unavená tak půl malýho prcka ,,čisté,, -třeba slivovičky-prosím to je 0,01 litru-(ne velkýho panáka nebo dva)- na pomoc po staru na ,,červa,,je to pomoc játrům ,aby si je nemusela vyrábět,protože je potřebují ke své práci a také desinfikuje po ránu obsah úst a žaludku.
Za ostatní množství neručím -vše má svý-pití vínečka (s vysokým obsahem slunce) a pívečka je zas na každým-míra,příležitost, druh ,množství ,jakost -je to jako se sirkami -zapálit v krbu-podpálit chalupu-vše je v našich rukách.To musí každý sám rozhodnou za sebe-prostě zvědět o tom více a ne se jen držet statistik ,přirovnání a varování .Prostě zkuste do sebe mrsknout deset řízků a nebo litr rumečku nabydete zkušenost–obrovskou,ale nedejte se odradit -v případě ZDRAVÉHO , a veselého člověka- dvě decka dobrého -pro rozesmání sednou jako ulité a nikoho nezraní a stejně i jedna čistá a dobrá kávička.
Je to věc zvyku -jde to ovšem i bez kávy a alkoholu-organizmus si cestu k potřebnému najde i jinak.Ve Vašem případě si poradíte sama-jsem o tom přesvědčen.Váš Jasa

27.9.2010


 

Zdravím tímto úžasné tři bytůstky

  a využívám příležitost k dotazu na povzbuzující látky, konkrétně kávu, která je povzbuzující a alkohol, který je utlumující.

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama