OTEVŘENÝ DOPIS MINISTERSTVU ZDRAVOTNICTVÍ A ODPOVĚĎ NA NĚJ

Dobrý den vážení,

již od ledna 2011, kdy se mi začaly projevovat zdravotní obtíže, se snažím – beznadějně – objednat na první konzultaci k panu doktoru Hnízdilovi na kliniku Komplexní péče Dobřichovice.

Jelikož je pan doktor Hnízdil tak neskutečně vytížen, jeho kapacita je vyčerpána a není tudíž vůbec možné se k němu dostat, moje potíže stále přetrvávají. Všeobecná medicína totiž selhává, bohužel. Absolvovala jsem nespočetně mnoho rehabilitací, elektroléčeb, parafínů, byla jsem několikrát vyšetřována na kardiologii, na interně, na revmatologii, neurologii a nefrologii, revmatologii a upřímně řečeno – je to ztráta času! Neskutečná ztráta času. Tyto ordinace mají otevřeno pouze v době, kdy normální člověk MUSÍ chodit do práce. A řeknu Vám, že pracovat při zrychleném tepu, neutuchajících bolestech zad, krku, hlavy a občasnému úplnému výpadku motoriky horních končetin, nelze. Jsem tedy nucena neustále navštěvovat lékařská zařízení i přesto, že nejsou schopni nic objevit, nic najít, pomoct mi. Z fyziologického hlediska jsem totiž naprosto v pořádku.

A já se ptám: PROČ? Proč u nás v Praze, v hlavním městě NEEXISTUJE ordinace, která by se více zabývala celostní komplexní medicínou? Proč ani v jedné fakultní nemocnici nejsou tito specialisté? Kteří by uměli léčit tělo, které je jinak v pořádku, ale hroutí se z psychických a ostatních příčin? Je tak těžké aby se komplexní psychosomatická medicína zavedla do výuky mediků a lékařů? Proč to má umět v hlavním městě, v 21. století, ve středu Evropy jen hrstka specialistů, jejichž kapacita je beznadějně vyčepraná na rok(y) dopředu a pacienti se k nim nedostanou? Samostatný psychoterapeut také nepomůže. Bohužel. Pokud jsou problémy psychického, stresového rázu, vlivem prostředí a spěchu a projevují se somaticky, je komplexní psychosomatická péče nenahraditelná, potřebná a NUTNÁ.

 

Co s tím uděláte vy? Uděláte něco lidi, kteří trpí? Kteří jsou a nechtějí být nemocní?

 

Děkuji za vyjádření a jsem s pozdravem

 

Petra Neugebauerová, pacientka

(blogerka)

Petra Neugebauerová

Odpověď (po pár týdnech):

 

Vážená paní Neugebauerová,

Velice si vážíme vašeho podnětu a plně chápeme vaše rozhořčení. Rád bych se tímto k celému problému vyjádřil jménem našeho ministerstva. 

Přesto, že svět prochází evolucí a jedenadvacáté století dýchá z každého koutu nejen Evropy, naše krásná země, vytěžená a vykradená všemi nenažranými monstry, které jste si vy, voliči, zvolili za své zástupce tomuto přirozenému vývoji zdárně odolává. Jistě neušlo vaší pozornosti, že naše členství v Evropské unii vypadá spíše jako parta kamarádů, která si do svého středu pozve ubožáka, kterému se následně všichni smějí, ukazují si na něho prstem a pravidelně mu kradou peníze na svačinu. Zdravotnictví je v naší krajině v katastrofálním stavu, nebudeme si nic nalhávat. Smutnou pravdou zůstává, že tento neutěšený stav se ani v nejbližší době nezlepší. A to vše z jednoho prostého důvodu. Pytlík je prázdný. Peníze nejsou a nebudou. I když se někomu pod rouškou prázdných slibů podaří z daňových poplatníků vyrazit jejich poslední korunu, babičkám a dědečkům obrat jejich penzi a dětem sebrat příspěvky, tak věřte, že tyto vybrané prostředky budou prioritně použity na úhradu našich chyb, prohřešků, dovolený, a bonusů, bez kterých by naše úřednická práce byla stejně šedivá, jako ostatních daňových poplatníků. A to přece nechce nikdo dopustit. Přesto, že nejsem odborník, ani lékař, doporučil bych vám vrátit se k osvědčeným metodám léčby z dob našich praotců a pramatek, bylinky a masti ještě nikoho nezabily. A když ani toto nepomůže, pak věřte. Protože víra vaše vás uzdraví.

 

 

S přátelským pozdravem

Ministerstvo zdravotnictví

 

JAN KOTLÍN

(bloger, satirik)

 

 

Zdroj: http://neugebauerova.blog.idnes.cz

Dá se komunikovat se státními orgány ČR? A lze touto cestou vůbec něco získat....? No uvidíme. Čtěte dál.

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama