Osudový kruh, který se uzavřel

www.digimanie.cz

Zahodil nářadí a běžel k močálu. Tam našel vyděšeného kluka po pás v černém bahně, jak křičí a snaží se dostat ven. Rolník osvobodil mladíka zachránil ho tak před pomalou a úděsnou smrtí.
Další den se u Skotovy zahrádky zastavil luxusní vůz. Vystoupil z něho elegantně oblečený šlechtic a představil se jako otec chlapce, kterého rolník Fleming zachránil.
“Chci se s vámi vyrovnat,” řekl šlechtic. “Zachránil jste život mému synovi”.

“Ne, nemohu přijmout peníze za to, co jsem udělal,” odvětil skotský rolník a odmítl nabídku.
V tu chvíli se ve dveřích objevil rolníkův syn. “Tohle je váš syn?” zeptal se šlechtic. “Ano,” odvětil rolník hrdě. “Udělám vám nabídku” řekl šlechtic. Dovolte, abych mu poskytl stejnou úroveň vzdělání, jaké se dostane mému synovi. Pokud je mladík aspoň trochu po otci, určitě z něho vyroste muž, na kterého budeme oba pyšní.” A tak se stalo.
Syn rolníka Fleminga chodil do nejlepších škol a po čase promoval na Lékařské fakultě St. Mary’s Hospital Medical School v Londýne a posléze dosáhl světového věhlasu jako vynálezce penicilinu Sir Alexander Fleming.

Sir Alexander Fleming objevil penicilin až v roce 1928.


Po letech, syn téhož šlechtice, který byl zachráněn z močálu dostal zápal plic. Co mu zachránilo život tentokrát? Penicilin.

Penicilin vyléčí kapavku za čtyři hodiny, archivní foto

Ten šlechtic se jmenoval Lord Randolph Churchill. A jeho syn? Sir Winston Churchill. 

Zdroj: FB zpráva od Evči


Jmenoval se Fleming a byl to chudý skotský rolník. Jednou, když se snažil vydělat pro rodinu na živobytí, uslyšel volání o pomoc z nedaleké bažiny.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama