O vodě a válečníkovi

Každý den totéž. Když se však vrátil domů, zjistil, že mu zbývá pouze troška vody, protože většinu vypil cestou. Sedl si tedy před dům a divil se, jak ostatní mohou pít vodu z řeky a říkal si, že jsou velmi hloupí, když to nedělají stejně jako on a jen po velmi malých troškách upíjel ze své vody, protože se bál, že mu nezbyde dost na cestu na příští den. Lidé ale chodili do řeky, kdykoli pocítili žízeň a pili plnými doušky.

Jednoho dne se opět vypravil k pramenům, ale zjistil, že už v nich nezbyla žádná voda a cítil, že je to konec světa. Vrátil se tedy domů a plakal.

Jakýsi muž šel okolo a viděl, jak válečník pláče. Zeptal se ho tedy proč. Válečník smutně odpověděl: „Už není žádná voda v pramenech a mně už také žádná voda nezbyla. Zemřu.“

Muž se podivil: „Vždyť žiješ přímo u řeky. Proč tedy nepiješ z ní?“

Válečník na to: „V řece není dobrá voda.“

Muž vodu ochutnal a řekl: „Ta voda je čistá. Napil ses jí vůbec někdy?“

A válečník: „Ne, nikdy.“

Muž: „Jak tedy můžeš vědět jaká je?“

Na to válečník odpověděl: „Bál jsem se, že když to zkusím, zemřu a proto jsem 20 let chodil pro vodu k pramenům.“

Muž se podivil: „Jak to tedy můžeš posoudit, když jsi jí nikdy neochutnal? A proč jsi 20 let trpěl, ačkoli jsi měl požehnání přímo před sebou?“

 

Někdy je skutečné požehnání přímo před námi. Je v našich rukách, ale my jej pro samý strach nevidíme. Sami si způsobujeme své strachy, které nám brání jej uvidět.

 

28.03.2011 pro www.sacredheart.cz Ahmed Hassan

Převzato ze stránek  http://www.posvatnesrdce.cz

Před dávnými časy žil nedaleko řeky muž-válečník. Žil sice u řeky, ale každý den chodil mnoho kilometrů, aby si nabral vodu z přírodních pramenů velmi daleko.

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama