MOJE DOPORUČENÍ – HENA NA VLASY

se setsakramentsky změnila. V létě kombinace vody a sluníčka, nám vlasy šisuje a vysušuje…v mrazivých dnech…dělá své mrazík a také límce na kabátech nám naše vlasy roztřepují.

Možná znáte, možná ne… přípravek HENNA… pokud ne, tak se s vámi podělím o mou zkušenost s tímto přírodním prostředkem.

Hned v úvodu bych chtěla upozornit na skutečnost, že chemické blondýnky … si Henou moc nepomohou…. Protože jim vlasy zabarví do zelena…nebo zrzava… Hena je hlavně pro tmavovlásky a nebo zrzky…. Ať už se jedná o barvu Henu, nebo o bezbarvý zábal heny.

Já osobně používám zábal z Heny… do kašičky, kterou vytvořím z prášku heny dám ještě olej (olivový, ricínový) a vymačkám šťávu z jednoho citronu…. Kašičku, která vypadá hrozně :o)..jako špenát…za tepla napatlám na vlasy…zabalím do igelitu, natáhnu si pletenou čepicu a jdu spát :o). Ráno patlaninu s vlasů vypláchnu a umyju obyč šamponem … ale pokud se od Heny zakoukáte, tak začnete používat i šampon, kondicionér a další přípravky.

Kdo má jemné vlasy, může počítat s tím, že jeho vlasy se zpevní díky filmu, který se na jednotlivých vlasech vytvoří …a vlasy mu díky tomu jakoby zhoustnou. Mám z Henou opravdu dobré zkušenosti. Stačí jednou za měsíc …někdo i dvakrát do měsíce si udělat zábal, nebo barvu…která působí stejně jako zábal, jen vlasy ještě navíc přibarví. Vlysy jsou po Heně hezky lesklé a působí zdravě… jak jsem psala v úvodu… je to přírodní přípravek…bez chemikálií :o).

Henu na vlasy (její přípravky) seženete v drogerii DM .. a cena se pohybuje kolem asi 60 Kč. Existují ale i přípravky Hena na vlasy daleko dražší… jsou prý stejně kvalitní ba prý i kvalitnější než tato obyč Hena z DM drogerie…ale zkušenost s ní nemám…takže doporučuju tady tu Henu a současně přikládám pár písmenek ze stránek  http://www.henna.eu kde se o těchto přípravcích, cenách, návodech atd…dočtete daleko víc, než jsem vám napsala já…své zkušenosti.

 

Mějte se a smějte se…a udělejte si na sebe a své vlasy čas…. Vlasy jsou korunou krásy každé ženy :o) prý :o)

S láskou …vaše Zrzka

17.9.2011

 

 

VLASOVÝ ZÁBAL Z HENY

 

 

 je vynikající přípravek vhodný k regeneraci unavených nebo poškozených vlasů. Použitím zábalu se na vlasech vytvoří ochranný film, který vlas, chrání a dodá mu přírodní výživné látky. Jeho použitím dochází k výrazné regeneraci vlasů a k jejich zpevnění, zamezuje předčasnému maštění vlasů, vytváří na vlasech  a pokožce přírodní UV filtr. Opakované užívání vlasového zábalu napomáhá k houstnutí vlasů, k odstraňování lupů a zabraňuje lámavosti vlasů.
Tento produkt je vyroben z přírodní (neutrální) Henny, která  nebarví, ale má veškeré léčebné a regenerační vlastnosti jako Henna barevná.

Balení obsahuje 80g  přírodního hennového prášku bez barvícího účinku, rukavice a igelitovou čepici. Obsah krabičky slouží pro 2-4 použití, podle délky vlasů.

 

 

BARVENÍ HENNOU – JAK NA TO?

Každé balení barvy obsahuje 33g přírodního hennového prášku příslušného odstínu, rukavice, igelitovou čepici. Obsah krabičky slouží pro 1-2 použití, podle délky vlasů. (Vlasový zábal obsahuje 5 sáčků bezbarvného prášku o celkové hmotnost 80g.)

Hennový prášek horkou zalijte vodou a řádně promíchejte. Je důležité, aby voda byla opravdu horká – nestačí teplá voda z kohoutku! Vytvořenou kašičku přiměřené hustoty (tzn. aby kaše nestékala a přitom se dobře nanášela) naneste na umyté, mírně vlhké vlasy. Doporučujeme kůži na čele a spáncích natřít před aplikací barvy mastným krémem. Vyhnete se tak nechtěnému obarvení kůže. Vlasy pak překryjte igelitovou čepicí a zabalte do ručníku (použijte raději starší ručník, také můžete použít teplou čepici). Je důležité aby zábal zůstal v teple, lépe se tak uvolňují účinné látky z Henny. Po aplikaci vlasy důkladně opláchněte vodou a umyjte šamponem. Doporučujeme použití šamponu Henna a vlasového balzámu z Henny, po němž se vlasy snadno rozčesávají.

Intenzivní barvení: zalití vodou o teplotě až 100°C, doba působení 30-60 min.
Regenerace a barvení: zalití vodou o teplotě 60°C-90°C, doba působení do 1 hod.
Regenerace: zalití vodou o teplotě min. 60°C, doba působení 1-6hod.

Upozornění: Teplota vody při zalití nesmí klesnout pod 60°C. Henna by neuvolnila účinné látky a vlasy by mohly získat zelený nádech !!!

 

HENNA A CHEMICKÉ OŠETŘENÍ

Hennový prášek nelze aplikovat v kombinaci s chemickým ošetřením vlasů. Po posledním chemickém barvení nebo trvalé ondulaci doporučujeme odstup alespoň 4 týdnů.

BARVENÍ ŠEDIVÝCH VLASŮ

Aplikace Henny na šedivé vlasy je možná, ale v některých ohledech trochu komplikovanější než barvení normálních vlasů. Proteinová struktura šedivého vlasu je totiž pozměněna a pro Hennu je obtížné do těchto vlasů proniknout. Při prvním použití tak Henna nemusí šedivý vlas obarvit. V lepším případě vznikne na Vašich vlasech jemný melír. Doporučujeme proto 2-3 barvení než Henna do vlasů pronikne a šediny zakryje. Osvědčené je použití hnědého nebo kaštanového odstínu při zalití vařící vodou (popř. černým čajem).

VÝBĚR BAREVNÉHO ODSTÍNU

Vlastnosti přírodní barvy neumožňují zesvětlení vlasů a  výrazné změny odstínů, proto použijte odstín přibližně odpovídající původní barvě Vašich vlasů. Čím tmavší je přírodní barva Vašich vlasů, tím méně výraznou změnu odstínu Henna způsobí. A jelikož je Henna barva částečně transparentní, neumí zesvětlit tmavé vlasy. V praxi tedy nemůže hnědovláska dosáhnout zesvětlení vlasů. Může si však vybrat z řady odstínů od tiziánové, přes kaštan, bordó, měděně červenou a mahagon až po černou. Přírodní blondýnka zase může zvolit ořechově plavou, světlý kaštan či zlatý blond.

Henna jako přírodní barvivo se velice přirozeně smísí s původní barvou vlasů a zlatavý Hennový odstín bude nádherně probleskovat Vašimi vlasy. Výhodou Henny je, že působením světla postupně vybledává, na Vašich vlasech tak nikdy nebude jasně viditelný přechod mezi vlasy barvenými a  již odrostlými.

Přírodní (neutrální) Henna nebarví, přitom si však zachovává veškeré léčivé a regenerační schopnosti. Tato surovina je využívána k výrobě Vlasového zábalu, výrobku určeného k přírodní regeneraci Vašich vlasů bez barvících účinků.

Zdroj: http://www.henna.eu/produkty/

 

 

Říká se, že vlasy, jsou korunou krásy každé ženy…a ruku na srdce… dostávají v průběhu roku zabrat, vlivem počasí a tak se nám třepí, lámou, padají a postupem věku, naše bujná hříva, kterou jsme v období 16 až 25 měli,

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama