LÉČIVÉ OBKLADY A NÁPLASTI

vylouhovat nastrouhaný čerstvý zázvor, scedit), vyždímejte a přiložte na určené místo a přikryjte ručníkem (ne igelitem!). nechte působit 3-10minut, pak vyměnit. Obklady se dávají tak dlouho až pokožka zrudne (obyčejně to trvá 20-30minut). Účinek obkladu: povzbuzení krevního oběhu, tekutin a energie ve stagnujících oblastech. Rozpouští hlen, tuk a usazeniny (nebo je alespoň změkčí), rozpouští krystaly usazených minerálů. Současně tkáň prokrví a ta je regenerována

237543_zazvor.jpg 

Na odstranění mnoho druhů chronických a akutních bolestí – revmatické, artritické, bolesti zad, zubů, křeče střev, menstruační křeče, ledvinové koliky, strnulý krk, kameny, cysty, nezhoubné tumory, uvolnění natažených svalů, při astmatickém záchvatu, zlepšení některých zánětlivých stavů (nikdy slepé střevo!).

 

Kontraindikace: Nikdy ne na partie mozku, nikdy kojencům ani velmi starým lidem, nikdy břicho těhotné ženy, nikdy na zánět slepého střeva a zápal plic, nikdy při vysoké horečce, při rakovinném nádoru nikdy déle než 5 minut (při rakovině nutná spolupráce s odborníkem).

 Náplast Taro, nebo náplast z brambor

Taro (Colocasia esculenta) je kořen podobný bramboru. Dá se sehnat sušený prášek Albi. Nastrouhejte najemno brambory taro (nebo obyčejné brambory a rozmělněné zelené listy v poměru 1:1 nebo o trošku víc brambor) a přidejte na zhuštění bílou mouku – musíte dosáhnout konzistence vlhkého bahna. Potřete ošetřované místo (cca 1,5-2 cm studenou vrstvou) a přikryjte obvazem/šátkem. Nechte působit 2-3 hodiny.

148019073_feae00687b_o.jpg 

Náplast vytahuje z těla mrtvé složky – hnis, toxické odpadní produkty, stagnující krev v abscesech, tumorech, zhmožděninách apod. To může být pomocí náplasti z těla vyloučeno (někdy je dobré před mí použít zázvorový obklad, je to pak efektivnější). Pomáhá odstranit otoky nebo předejde jejich vytvoření.

 Na záněty způsobené poraněním – zhmožděniny, podvrtnutí, popálení, frakturami, na abscesy, furunkly, zanícené hemeroidy, zánět slepého střeva, artritida, revmatismus, zánět čelních dutin, zánět pohrudnice, zánět nervů, neuralgie, ekzémy dále při infekčních nemocí jako jsou příušnice, tuberkulóza, lepra a zánět plic. Dále na nádorová onemocnění – jak nezhoubných: bradavice, fibroidní nádory, cysty ve vaječnících, prsou, štítné žláze apod. tak zhoubných (při rakovině nutná spolupráce s odborníkem).

7377_2.jpg

 

 Náplast Tofu

Rozmělněte bílé tofu, přidejte asi 5% nastrouhaného zázvoru a trochu bílé mouky (10-15%) a vytvořte lepkavou pastu, tu přiložte ve vrstvě 1,5-2 cm přímo na kůži, přikryjte gázou (ne igelitem!), nechte působit 1-2 hodiny (náplast velmi rychle vysychá).

Účinek náplasi: absorbuje horečku (lépe než led či studené ručníky), zmírňuje zánětlivé procesy, předchází vzniku otoků nebo zmírňuje otoky stávající (v tomto je podobné jako taro).

bez-nazvu.png

Vysoká horečka (možnost použití i na hlavě), zánětlivé procesy k nimž se přidružuje horečka – např. akutní zápal plic či bronchitida, každý zánět doprovázený horečkou, popáleniny (zvláště II. a III. stupně) – zmírní bolesti a zabrání vytváření hrubých jizev, náplast aplikovaná ihned po pohmoždění nebo vymknutí zabrání vnitřnímu krvácení i otokům, při vnitřním krvácení (vč. krvácení do mozku)- náplast tofu zabrání koagulaci krve a urychlí její vstřebání.

 

 

Chlorofylová náplast

ilustra_n__foto_4c775a6e92.jpg 

Zelené listy (daikon (= bílá ředkev), zelí, čínské zelí, nať řepy, ředkve, špenátu, pampelišky apod.) nasekáme na jemno a v třecí misce je rozmělníme na pastu, můžeme zahustit bílou moukou (10-20%). Nanesemr na ošetřovanou oblast ve vrstvě 1,5 cm a necháme 2-3 hodiny působit. Absorbuje horečku (je možné jí použít na čelo, nad ušima a na zátylek) a uklidňuje zánětlivé procesy.

 

Obklad ze soli

Na pánvi prohřejeme 1/2 – 3/4kg soli (bílé nebo šedé, hrubé nebo jemné) a velmi teplou jí dáme do sáčku, který přiložíme na ošetřované místo.

20483.jpg

 

Zmírnění bolesti v dolní části břicha – křeče střev, křeče žaludku, menstruační křeče, zmírnění průjmu, při bolestech obecné povahy (hemeroidy, neuralgie, strnutí svalů apod.)

 

Náplast z pohanky

Smíchejte pohankovou mouku s teplou vodou tak, abyste získali tužší těsto. To aplikujte na ošetřovanou oblast ve vrstvě silné asi 2cm. Připevněte pomocí bavlněného šátku. Nechte působit 1-2hodiny nebo dokud těsto nezměkne a nezvodnatí. Efektivnější je udržovat náplast z pohanky teplou (je možné na ní proto dát sáček s zahřátou solí).

 

pohanka.jpg 

Náplast absorbuje vodu kůží přímo z tělesných tkání. Hromadění tekutin v dolní části břicha či hrudním koši, extrémní otoky kloubů způsobené podvrtnutím, při zánětu močového měchýře nebo při retenci moči – aplikovat na oblast moč. Měchýře (nutno opakovaně).

Náplast z lotosového kořene

Nastrouhejte čerstvý lotosový kořen, smíchejte ho s 5% nastrouhaného zázvoru a s 10-15% bílé mouky. Aplikujte přímo na kůži ve vrstvě cca 1,5cm a přikryjte gázou nebo ručníkem.

015912.jpg

Rozptýlení stagnujícího hlenu – např. v krku a průduškách (před tím aplikujte zázvorový obklad), dále na odstranění hlenových usazenin v čelních dutinách, při jejich ucpání nebo zhnisání. (7-10.denní kůra každý večer. Nejdřív zázvorový obklad na čelní dutiny, pak náplast přes noc (omotat gázou). Z očí nebo z nosu se začne vylučovat vodnatý neb hustý hlen.

 

 

Vrbové listy

3392.jpg

 

Náplast (jako chlorofylová) na zlomeniny, podvrtnuté klouby a namožené svaly. Zábal: vývar z listů použít na studené zábaly ran a zhmožděnin.

Zdroj: http://zederach.blogspot.cz

Zázvorový obklad

Utěrku namáčíme v snesitelně horkém zázvorovém výluhu (výluh: povařit vodu, vypnout hořák,

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama