JE CELÝ BYZNYS KOLEM OSOBNÍHO ROZVOJE ŠPATNĚ?

Je celý byznys kolem osobního rozvoje špatně ?

Dnes se nám na každém rohu snaží někdo prodat další návod na šťastný život. Návod na úspěch. Jak nás a náš život vylepšit. Proč zrovna na tohle slyšíme?

Protože nevidíme jasný fakt. Každý z nás máme naprosto dokonalý vlastní operační systém, který nás provede životem, o jakém se nám ani nesnilo. Lehce a s radostí. Bez stresu.

Nevíme to a tak, díváme se kolem sebe, díváme se jak to dělají ostatní. Hledáme recepty. Tak moc chceme, abychom už konečně byli šťastní, spokojení, úspěšní a nemuseli se bát…., že děláme něco velice nelogického.

Díváme se, jak uspěli ostatní  a kopírujeme je místo abychom se nechali inspirovat. Hledáme svoji cestu tak, že zkoušíme jít cestami jiných. Napodobujeme je a vůbec nechápeme, že to je jen nesmyslná a zbytečná ztráta času.

 

Např. kdybych se chtěl bláznivě zamilovat podívám se na svého neustále bláznivě zamilovaného kamaráda a zeptám se: Jak to dělá? Měl na sobě modré tenisky a na nádraží do něj vrazila paní s kufrem, ahá. Budu chodit v modrých teniskách po nádraží a čekat na paní s kufrem. Možná to chce lepší tenisky… Hloupá metafora ?!  Pojďme ještě dál – sice se nezamiluju, ale budu mít tolik zkušeností s chozením po nádraží v teniskách, že o tom napíšu knížku Jak se bláznivě zamilovat …

A co třeba tohle? Dnes jsem od jiného podnikatele v oblasti osobního rozvoje dostal doporučení,  že pokud chci být úspěšný – musím vytvořil vlastní systém nepohody. Jinými slovy – musím se cítit blbě! Tenhle člověk vydělává na ostatních milony, takže asi ví co mám já dělat. Ahá…  A spousta lidí si to koupí a on bude dál vydělávat = úspěšný 🙂  A skoro nikoho nenapadne se zamyslet.

Kdykoliv se mi nejlépe daří, kdykoliv mi jdou věci sami od sebe, kdykoliv se zamiluji nebo dostanu geniální myšlenku, kdykoliv tvořím – prostě se to stane. Na chvíli to přestanu řešit, mám klidnou a jasnou hlavu, jsem v pohodě a ani mě nenapadne, přemýšlet co mám se sebou dělat.  Cítím se bezvadně. Je mi fajn. Stane se to samo, protože to v tu chvíli umožním.

A přesto koupím Návod – Pojďte se cítit blbě, vezměme to do vlastních rukou, přidejme stres a nepohodu – zdálo by se mi to slabomyslné… ale to bych musel uvažovat.  Což v nepohodě, ve které zrovna jsem a ve které právě hledám návod jak z ní ven… nedělám = neuvažuju = koupím prášek a pak se uvidí…

Prosím, nedejte se mýlit, nemluvím o těch, co tohle nabízejí. S těmi to nemá mnoho společného, prostě jdou svojí cestou. Já jsem ten, kdo má zájem na svém životě. Já se rozhoduji. Je to o mě. Investovat do sebe je ta nejlepší investice, ale jako u každé investice –  poraďme se napřed se svým selským rozumem 🙂

Kupujeme různé zaručené návody na štěstí a úspěch stále dokola a čekáme, kdy už to konečně začne fungovat i nám …   Tady je jednoduchá pravda, proč to nefunguje a nikdy nebude.

Je to totiž nesmysl.

Jediné, co nás může vést neuvěřitelně krásným životem, je naše vlastní cesta. Naše vnitřní moudrost nám ji v každý okamžik ukazuje, je to ten pocit radosti, který máme neustále v sobě a stačí se na ni naladit, je to odpověď na otázku „Co bych tak teď mohl udělat abych se cítil ještě líp?“…

Jediné, co nám stojí v cestě je naše neochota si to dovolit. Strach, že je to málo prověřené, nezodpovědné, neobvyklé. Originální a tedy neodzkoušené.

A tak si ze dvou možností vybíráme nevinně a s dobrým úmyslem tu špatnou.

Ale nedejme se mýlit. Tady je další klička naší mysli: Volíme si špatně schválně a promyšleně. Nechceme totiž vidět, jak moc je naše identita, kterou si od malička tvoříme a hýčkáme, maličká a bezvýznamná proti tomu, kdo opravdu jsme.

AHÁ  🙂

Mějte fajn den s Centrem Změn …. Vladimír a Zdeňka

Zdroj: http://centrumzmen.cz/


Pokud jde o to, abyste z toho měli VY nějaký prospěch, pak je odpověď jasné ANO.

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama