HOUBY KTERÉ LÉČÍ

 

NEJÚČINNĚJŠÍ JE DVOJITÁ REISHI TINKTURA PODLE TRADIČNÍ ASIJSKÉ RECEPTURY. VÝROBA NENÍ OBTÍŽNÁ!

O reishi se v současnosti hodně mluví a píše, ale vyznáte se v současné nabídce?

Na trhu je celá řada preparátů s obsahem houby reishi, které jsou poměrně drahé  a málokdo se v nabídce orientuje. Udělejme si v tom tedy trošku jasněji.

Reishi posiluje obranyschopnost organismu, působí protivirově, protibakteriálně a preventivně protinádorově. Pomáhá při regeneraci jater po zatížení léčivy či alkoholem, odstraňuje z těla těžké kovy, detoxikuje organismus. Má uklidňující účinky, zlepšuje duševní výkonnost. Působí jako prevence stárnutí.

Kdo hledal nějaké informace o reishi na internetu, setkal se jistě s pojmy „ganokáva, zdravá káva, reishi káva, káva s reishi, ganočaj, ganotea, ganočokoláda, ganobonbóny,ganoexcel, dxn, mrl, ganoextrakt, reishixtrakt, houba nesmrtelnosti…“ .

Jak se v tom orientovat?

Tedy v první řadě ona předpona gano-. Je odvozena z latinského názvu této houby (Ganoderma lucidum). Takové přípravky jsou něčím relativně banálním (káva, čaj, kakao, cukr), co je obohaceno určitým množstvím výtažku z reishi. Můžete se také setkat s přípravky na bázi mleté sušené houby, ať už se jedná o tobolky a nebo volný prášek. Osobně tuto formu považuji za nejméně vhodnou a zároveň nejdražší. Účinné látky jsou pro tělo z houbové sušiny téměř nedostupné, tělo jich vstřebá minimum a zbytek opouští nezužitkován tělo přirozenou cestou. Níže pochopíte proč. Museli byste jí požívat velká množství (některé zdroje mluví až o desítkách gramů denně), což by zatížilo jednak Vás organismus a jednak peněženku. Užívání mleté houbové biomasy je vhodné u hlívy, shii-take a pod., u reishi nikoli.

Jak se to dělá v kolébce používání reishi – v Asii?

Reishi je nejedlá (avšak nejedovatá) dřevnatá houba, doslova choroš. Sušená nemá téměř žádnou vůni, ale velice hořkou chuť. Tradiční asijská medicína považuje za nejvhodnější a nejúčinnější způsob přípravy DVOJITOU REISHI TINKTURU. Cituje to také ve své knize Medicinal Mushrooms věhlasný americký znalec a propagátor bylin a léčivých hub Christopher Hobbs. Návod na tuto tinkturu publikoval také v knize Léčivé houby podle bylináře Pavla významný český bylinář Pavel Váňa (jistě jej znáte z TV).

 

Opravdu dobrý nápad je seznámit se nyní s recepturou na přípravu reishi tinktury

Stačí kliknout na tlačítko

 

Kdo si návod přečetl tak už jistě pochopil, že při užívání mleté houby nemůže v těle proběhnout ani zlomek pocesů, které vedou k vyluhování cenných látek.

 


Nabídka PLANETY HUB
  • Reishi krájená zde

  • Kolíčková sadba pro pěstování na dřevě zde

  • Připravený substrát pro amatérské pěstování zde

 


 

Pár doplňujících informací na závěr

Latinsky se tato houba jmenuje Ganoderma lucidum, česky lesklokorka lesklá. U nás roste poměrně zřídka v listnatých lesích teplých oblastí. Amatéřští houbaři ji nacházejí relativně málo.

Prapůvodní reishi známá ze staré Číny byly ve skutečnosti výtrusy této houby. Byly určeny výhradně pro císařský dvůr a v určitých obdobích je nálezci byli povinni odevzdávat pro potřeby císaře. Neodevzdané nálezy se trestaly smrtí. V dnešním pojetí je reishi celá houba. Aura vzácnosti však reishi provází dál.

 

Zdroj: .http://www.planetahub.cz

 

Pila jsem kávu z Reishi a chutná opravdu skvěle….je spousta odkazů, kde se dá sehnat…. nelekejte se ceny….. protože se jí dává opravdu minimálně……

kdo by nevěděl, kde hledat, tak klikněte na obrázek 🙂

Nic není náhoda ani to, že jsem narazila na úžasné stránky o houbách....o houbách, kterými se dá léčit......http://www.planetahub.cz V současné době je PLANETA HUB jedinou fungující houbařskou firmou v ČR, která se léčivým houbám věnuje skutečně naplno. Léčivé houby pro nás nejsou jen momentálně moderní položkou v ceníku, ale celou firemní filozofií......

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama