Domácí pasta na epilaci

Jedná se o nejméně bolestivou, nejlevnější a nejtrvalejší epilaci. Příprava je opravdu jednoduchá a jediné co se musíte naučit je technika trhu. Jak to dostanete do ruky, tak už to půjde jak po másle.

 

Epilace po domácku pomocí cukrové pasty – co potřebujete?

– 500 g cukru krystal 
– 50 ml vody
– 50 ml citronové šťávy (z citronu!)

Jak na to ?

Všechny suroviny smíchejte v hlubokém hrnci a ohřejte na 120°C. Míchejte než se vytvoří hmota, která připomíná hodně hustý tmavý med. Ještě za tepla vše přelijte do žáruvzdorné nádoby – pozor opravdu pálí! Nechte zchladit.

Studená cukrová pasta je dosti tuhá, proto ji tedy před epilací vždy nahřejte ve vodní lázni, nebo mikrovlnce, aby se s ní dalo dobře pracovat.

Rozdíl mezi epilací a depilací?

Tyto pojmy dělají spoustě z nás problémy a vysvětlení je přitom poměrně jednoznačné. Epilace je akt odstranění nežádoucích chloupků nebo vlasů z lidského těla včetně zničení vlasového kořínku. Tím se zásadně liší od depilace, kterou se odstraňují pouze viditelné části chloupků. Epilace je oblíbená pro svůj dlouhodobý efekt, takže ji není nutné opakovat tak brzo oproti holení.

 

Převzaté z http://babske-tipy.cz

Chcete mít nohy jako z televizní reklamy, ale bojíte se bolestivé epilace? Zkuste epilaci pomocí vlastnoručně vyrobené cukrové pasty.

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama