Co lze vyčíst z obrazu

Ještě než se začtete do popisu, dovolte, abych vám malinko Dášu – Žurinku představila a něco málo o ní a její tvorbě napsala.

Žurinka mi před lety vstoupila do života, když přišla na seminář AK1 a přivoněla si k tajům automatické kresby. Nejen že svým čmáranicím porozuměla, ale dokáže vnímat jejich energie a odkrývá „vzkazy“ ukryté v kresbách. Pustila se časem i do do dalších technik kreslení a malování ….a i v těchto technikách vnímá, to, co tam jiný nevidí.  Moc ráda Dášu sleduji a její obrazy a vzkazy mě vždy pohladí……více o Žurince a jejich dílech se dočtete zde a kdo máte facebook….tak i zde

Obraz Růženka

je sice věnovaný pro jednu konkrétní paní, ale ve výkladu i obrazu jsem se našla i já a další ženy a dívky, které měly možnost obraz s výkladem vidět a číst. A tak jsem moc ráda, že mi dala Žurinka svolení, podělit se o obraz s výkladem i na stránkách MOJE-PRAVDY.

Co je v obrazu ukryto:

Milá ***, bylo mi ctí tě malovat a děkuji ti, že jsem se mohla spojit s tvou jedinečnou energií.

Cítila jsem tě jako jemnou, citlivou a něžnou bytost, rozdávající lásku a chápající všechny ostatní, zapomínajíc přitom sama na sebe a na své potřeby.

Bytost, Bohyni, jemnou vílu, citlivou, empatickou, citovou, trpělivou, bystrou ženu, ale také inteligentní, tvořivou, materiální, tvrdohlavou, pořádkumilovnou, důslednou, praktickou, konzervativní, manuálně a myšlenkově zdatnou, ctižádostivou pracovitou dračici, s velkou zodpovědností.

V minulosti jsi byla, nebo ještě nyní jsi pevně ukotvena, uvrtána a spojena se zemí, se svým rodem, svou minulostí a uvězněna mezi programem a vzorci konzumní společnosti, avšak se vzletným myšlením a touze po změně s intuicí a věděním, že je ještě NĚCO, co není vyřčeno, co ti chybí, co tě dotváří a vyjadřuje.

Viděla jsem tě pevně ukotvenou mezi ženským kamenem Kamenné brány a mladým stromkem lípy, tradičním symbolem slovanského národa.  Cítila jsem tě jako stabilní oporu rodinu, kdy dáváš jiným prostor ke vzletu, ranvej pro start se vším komfortem, co k tomu potřebují. Je to především tvůj manžel a tvé děti, kterým jsi toto všechno poskytla a dala potřebný prostor, lásku a zázemí. Nyní je čas, čas kdy jsi splnila co jsi si kdysi naplánovala a nastává čas, který je určen tobě a tvému růstu. Tvůj program nekončí, naopak, i nadále budeš rozdávat svou inteligenci, tvořivost, lásku, pomáhat  v růstu nejenom své rodině, ale i dětem se kterými pracuješ.

Popíšu ti obrázek.

Základ tvoří žena, jemná a citlivá, milující, obklopená růžemi v něžných barvách od jemně růžové až po červenou, které znázorňují vznešenost, jemnost, půvab, ženskost a eleganci. Je oblečena v bílém šatu, šatu nevinnosti, skromnosti, nestrannosti a čistoty, vrůstající do země, pevně spojena s Matkou Zemí, podepřena pevnou skálou, opřena o ženský kámen. Z druhé strany chráněna stromem- stromkem, mladou lipkou. Žena je pevně spojená s kořeny stromu, půdou, prorostlá kořeny stromu – kořeny svého rodu,  Matkou Zemí a jejím žhavým srdcem a energií. Bílý šat přechází z bílé do růžové, až do temně červené, barvy krve, života, lásky, vášně a naší životodárné tekutiny.

Žena má velké rozdávající se krásné srdce s růžovou energií 4. čakry, která působí svou velkou silou a láskou na svou rodinu a nejenom na ni.

Růže, královna kytek, hlavní motiv obrázku, je úzce spojená s ženou,  vznešenost i skromnost je její vizitkou. Žena je jako růže, jemná, něžná a přitom trnitá, složitá a pokud si to někdo zaslouží umí i bodnout ostrým trnem. Žena svým působením a záslužnou prací s dětmi,zanechává za sebou semínka a sazenice růží. Za celou tu dobu již vytvořila celé záhony růží, které za sebou nechává, což je vidět v pozadí obrázku.

V kořenech stromu se zakreslil triskel, ochranný symbol nesmrtelnosti a nekonečného koloběhu narození, života a smrti. Minulosti, přítomnosti i budoucnosti, symbolu dívky, ženy i zralé ženy, symbol poznání, pochopení a uchopení svého života a běhu světa a světů. Podporuje sebedůvěru, dodává energii, rozvíjí vnitřní tvořivost, radost ze života a víru v sebe. Z levé strany (minulost) je zakreslen symbol dívky, z pravé strany (přítomnost, budoucnost) symbol ženy.

V tomto roce vrcholí období, které tě nyní vede k práci na sobě. Nedej na druhé a nenechej se zmást tlakem ostatních, protože každý máme svou cestu a každý máme jiný úkol na této zemi. Každý jsme na určité jiné úrovni a máme před sebou své nedokončené úkoly, které nám dopomůžou k dalšímu rozvoji. Co má prožít jeden, nemusí druhý. Jdi a nech se vést svou intuicí a svým citem. Nesrovnávej se s druhými a nesnaž se držet s nimi  rytmus. Nejdůležitější je pochopení a nalezení sama sebe. Vyrovnanost, spokojenost, radost. Nechat věcem volný průběh a třeba jenom pozorovat jak se věcí dějí, aniž bys do nich musela bezpodmínečně zasáhnout. Nemusíš, jen se na svět podívej s nadhledem a pokojnou myslí. Předej všechny bolesti a pochybnosti svým ochranným bytostem, požádej je o pomoc, věř jim. Vše je tak, jak má být. Dovol si být jiná, než ostatní. Dovol si říct někomu své NE a nedělej to, co necítíš svým srdcem a svou podstatou.

V období malování obrazu – listopad 2016 jsem cítila oslabené plíce, průdušky, či případné astma. K tomu tě zřejmě dohnaly nejenom zdravotní oslabení a virová infekce, ale také fakt, že jsi něco nemohla vydýchat a zůstává to v tobě. Taky cítím mírně levou nohu u kotníku, buď svalového původu, nebo také něco s vnitřními žílami. Pozor na popáleniny, vše v klidu a s rozvahou.

S láskou a úctou malovala

Žurovcová Dagmar

http://zurinka.cz/

Žurinka – energetické a léčivé obrazy, automatická kresba

PS:  na jednom „pastelkovém“ setkání (pastelky jsou holky a kluci, kteří byli na seminářích AK) jsem dostala jako dárek od Dáši i já obraz a tak se s vámi o něj tady podělím. Jsem to já a moje milované pastelky A ENERGIE, KTERÉ NÁS PROPOJUJÍ …. Tento obraz mi visí nad pracovním stolem, kde trávím čas psaním a vkládáním článků na webovky, na FB, odpovídám na dotazy atd…. Je v něm velká síla a energie….a jsem moc ráda, že mám kolem sebe fajn partičku PASTELKOVÉ RODINY.

 

Ještě než se začtete do popisu, dovolte, abych vám malinko Dášu - Žurinku představila a něco málo o ní a její tvorbě napsala.

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama