AUTOMATICKÁ KRESBA

 Ruka kreslí jakoby sama. Pro vaši představu dám, příklad ….Představte si, že držíte v ruce místo tužky velký hřebík a pod papírem ( na který jdete psát ) je magnet, který někdo ovládá. A tak se ruka pohybuje tam, kde je magnet a vzniká na papíře kresba. Další přirovnání jak může AK vznikat ….. Jste na nezáživné poradě a nějak Vás to tam neoslovuje, tak si začnete jen tak bezmyšlenkovitě čmárat do sešitu – Vaše myšlenky jsou odpoutané od přednášky a dostanete se do stavu, že nemyslíte a nevnímáte a jen si tak čmáráte.

ukázka jak vypadá automatická kresba:

 

Začátky, kdy se automatické kresbě učíte, jsou individuální – každý potřebuje svoje tempo a tak pokud se necháte odradit pomalejším tempem v pokroku, automatickou kresbu neovládnete. Chce to dávku trpělivosti, zaujetí a hlavně výdrž a cvik. Napadlo mě přirovnání automatické kresby ke psaní. Jak se učí psát a jak se dá naučit AK. Nejdřív jsme uvolňovali ruku, kreslili jsme duhy, pak čárečky a vlnky, pak přišli na řadu písmena, které jsme později spojovali v jednotlivé slova, věty a do toho nám přidali gramatiku atd. Tak nějak probíhá i učení se automatické kresbě, jen ten proces není tak zdlouhavý a jde to tak nějak víc samo, protože u AK nemusíte, ba ani nesmíte zapojovat myšlení :o). Nejdříve je třeba naučit se uvolnit nejen myšlenky, ale i ruku a tzv. se rozkreslit. Začnou se Vám zakreslovat čmáranice a tvary, kterým nebudete rozumět a tak je třeba se naučit své dílko číst a vyznat se v něm. Automatická kresba je jako krasopis. Každý sám nejlépe přečte to, co nakreslil. To co se jednomu zakresluje jako štěstí, druhý může mít jako zdravotní problém a třetí to má zas jinak. Ale většinou si jsou kresby hodně podobné – tak jako písmo.

Jak jsem psala na začátku, automatická kresba má široké a rozsáhlé oblasti ve kterých se s její pomocí můžete pohybovat a troufám si říct, že jsem schopná Vás automatické kresbě naučit – probudit ve Vás jeden z vašich darů, který jste dostali do vínku.

Informace o letošním posledním seminář naleznete v tomto odkazu

SEMINÁŘ NEJEN O AUTOMATICKÉ KRESBĚ LISTOPAD 2017

 

Mějte se a smějte se….Vaše Zrzka

Automatická kresba - je kresbou, kterou nijak neovlivňujete rozumem a vědomými tahy tužkou, ba naopak, pokud kreslíte, tak jste uvolnění, bez myšlenek co a kam do obrázku vložíte.

 

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama