20 věcí, které jste po celý život čistili špatně!

 

1. Čištění obrazů… pečivem!

cisteni-jinak1

Malíře bude určitě zajímat tento tip – své obrazy si můžete jemně očistit pečivem. Nevíme sice, na jakém principu to funguje, ale prý funguje!

 

2. Mikrovlnka + ocet = jako nová!

cisteni-jinak2

Do nádoby nalijte ocet, mikrovlnku nastavte na 5 minut na nejvyšší výkon a voilá – budete ji mít jako novou!

 

3. Odstranění vodního kamene na sprše

cisteni-jinak3

Opět budete potřebovat ocet – ostatně, ocet budete potřebovat u většiny z těchto tipů. Zde ho stačí nalít do pytlíku a ten pak uvázat kolem sprchy. Po hodině ji stačí opláchnout vodou a po kameni nebude ani stopa!

 

4. Vinný kámen pro milovníky toastů

cisteni-jinak4

Jestliže je toastovač váš každodenní pomocník, měli byste si obstarat vinný kámen, neboli hydrogenvinan draselný. Ten vám pak s pomocí vody odstraní jakékoliv nečistoty.

 

5. Pryč se skvrnami na koberci!

cisteni-jinak5

Snad i vynálezce koberců měl problém s jejich čištěním. S tímhle trikem budou však skvrny minulostí! Nejdříve na skvrnu nalejte trochu octu a poté na ni ještě nasypte jedlou sodu. Obě látky nechte chvíli působit a pak je vydrhněte hadrem a pro jistotu ještě vysajte.

 

6. Otírání žaluzií? Hračka!

cisteni-jinak6

Prach na žaluziích, to je učiněné zlo. A jejích otírání ještě větší! Ovšem, pokud si vezmete na pomoc starou ponožku, budete to mít během chvilky. Jednoduché a efektivní!

 

7. Mixér se o sebe postará sám

cisteni-jinak7

Mixér je na čištění parádní! Stačí do něj nalít trochu horké vody, přidat kapku jaru a na minutku ho pustit. On se už o sebe postará!

 

8. Odstranění vlasů z hřebenu

cisteni-jinak8

Dlouhé vlasy můžou být někdy prokletím, zvlášť pro váš hřeben. Pokud už na něm máte více vlasů než na hlavě, vezměte si nůžky a vlasy podélně u hřebenu přestřihněte. Zbytek už je hračka!

 

9. Posolte si litinové pánve

cisteni-jinak9

Kuchyňská sůl a voda perfektně působí na zašlou litinu. A pokud chcete, aby vám pánvičky déle vydržely, trocha oleje na konec vůbec neuškodí!

 

10. Kávovar prožeňte octem

cisteni-jinak10

Po tomhle článku naši čtenáři nejspíše vykoupí všechen ocet. I kávovar byste měli jednou za čas prohnat směsí octu a vody. Tím odstraníte všechny usazeniny a nečistoty a káva bude mít opět skvělou chuť – tedy za předpokladu, že kávovar ještě poté několikrát vymyjete čistou vodou, abyste se zbavili octové pachuti.

 

11. Pasta na zašlé kecky

cisteni-jinak11

Spousta lidí dává špinavé boty do pračky. To však není úplné šetrné k materiálům a většinou vám pak prodejce neuzná případnou reklamaci. Zašlé kecky si však můžete vybělit kartáčem a zubní pastou, nejlépe s bělícím účinkem.

 

12. Brambora na struhadlo

cisteni-jinak12

Struhadlo je rozhodně jeden z kuchyňských nástrojů, jehož čištění je největší otrava. Zvlášť pokud ho nevyčistíte rovnou. Nedělejte si však starosti a nastrouhejte si bramboru. Ta totiž obsahuje kyseliny, po které usazeniny půjdou lehce smýt.

 

13. Vyčistěte si i zubní kartáček

cisteni-jinak13

Kartáček byste si měli pravidelně měnit, neuškodí však ani jeho občasné vyčištění. Nechte ho ponořený ve sklenici s (čím jiným než) octem a máte hotovo. Samozřejmě si ho pak nezapomeňte pořádně vymáchat ve vodě, jinak vás při čištění zubů čeká nepříjemné překvapení.

 

14. Svěží nádech matrací

cisteni-jinak14

Na odstranění zatuchlého odéru matrací, i v kuřácké domácnosti, skvělé funguje jedlá soda. Nasypte sodu rovnoměrně na matraci a nechte ji hodinu působit, poté ji pořádně vysajte.

 

15. Na prach jedině ubrousky do sušičky

cisteni-jinak15

Na otírání prachu vám skvělé poslouží ubrousky do sušičky. Jejich anti-statické schopnosti pak pomáhají proti dalšímu usazování prachu. Paráda!

 

16. Čištění pečícího plechu

cisteni-jinak16

Jestliže to u vás v kuchyni pořád voní jako v pekárně, určitě oceníte tento tip. K vyčištění pečícího plechu budete potřebovat jen dvě přísady – jedlou sodu a peroxid vodíku. Uvidíte, že se plech vyčistí skoro sám! Skoro.

 

17. Tequilla na kuchyňská prkénka?

cisteni-jinak17

Ne tak docela. Ale pokud tequille holdujete, určitě doma budete mít sůl a citron. A právě tyto dvě ingredience jsou na čištění krájecích desek perfektní! Nakonec ještě desku opláchněte vodou a jarem.

 

18. Dětské hračky umyté snadno a rychle!

cisteni-jinak18

Že je myčka dar z nebes dokazuje i tento tip. Hračky vašich ratolestí totiž do ní stačí naskládat a zmáčknout to krásné tlačítko na zapnutí.

 

19. 3 kroky k vyčištění trouby

cisteni-jinak19

„Ta trouba zase vypadá!“ Už ani nespočítáme, kolikrát jsme si tohle řekli. Pokud vaše trouba také dostala co proto, připravte si pastu z vody a jedlé sody. Tím troubu vydrhněte a nechte chvíli působit. Poté směs vyškrábejte a troubě ještě dopřejte spršku z vody a našeho oblíbeného octu. Pak už jen troubu nechte cca 20 minut běžet na nízký výkon a máte hotovo!

 

20. Zvířecí chlupy? Už nikdy více!

cisteni-jinak20

Noční můra hospodyň v domácnosti s chlupatými mazlíčky. Ano, mluvíme o zvířecích chlupech. Ještě že ale člověk vynalezl gumové rukavice! Přejeďte jimi pohovku a chlupy se vám samy na rukavici nabalí!

zdroj: distractify.com

Převzaté ze stránek http://virality.cz/

Čištění je jedna z aktivit, kterou moc lidí zrovna v lásce nemá. A právě pro ně tu máme pár tipů, jak si tuto činnost alespoň trochu zjednodušit či usnadnit. Snad se budou hodit!

Sdílet tuto pravdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama